Android споделя информация за вашата активност с приложения

Android споделя информация за вашата активност с приложения

Наскоро Google без много шум въведоха ново разрешение за приложенията в Android. Името му е Activity recognition и както подсказва то, става дума за установяване на активността на потребителя. Така приложенията, които имат разрешение за такъв достъп, ще получат информацията за вашата физическа дейност, която се събира от сензорите на смартфона. По-големият проблем е, че това разрешение се появява в графата "Други", така че е по-трудно за забелязване, а освен това не се появява при актуализация на приложенията.

Единственият начин да разберете дали дадено приложение събира такава информация за вас е да проверите разрешенията на всяка отделна програма. За момента примерно SoundHound и Shazam искат това разрешение, без да е особено ясно с каква цел. За момента няма и възможност да отнемете това разрешение нито в отделните приложения, нито в цялата операционна система. Единственият начин да се предпазите от събирането и споделянето на информацията за вашата физическа активност е да изтриете приложенията, които искат достъп до нея.

Източник: Reddit


Втора употреба с гаранция

  • И какво ако са с ало слушалки? Пак операторът или полицията/конкуренти могат да те подслушват с подвижни клетки, местоположението ти също го има без GPS по триангулацията - силата на сигнала от трите близки GSM клетки. Навремето мутрите ни минаха на сателитни телефони - пак ги избиха. Apple също имат данните ви. Само настоящите им програмисти казват, че нямали достъп. Бившите - че е супер лесен. Big brother си е оплел мрежите много отдавна. Дори когато нямаше GSM - съседите докладваха. Даже по-необективно ако те мразят.
    tzincbg
  • [Quote] tweeg Дата: 30.10.2017 16:42 Както е тръгнала - Нокия с фенерче от старите [/Quote] Те от крими контингента са само с „Ало” слушалки :) P.S. Майтапът на страна, но от Андроид 6 нагоре има възможност за ограничаване на правата и принудително спиране на програмата. По-голямата част от аповете си работят коректно и след тези ограничения
    solo5
  • -
    npet
  • Както е тръгнала - Нокия с фенерче от старите
    tweeg
  • + информация за пръстов отпечатък, ирис-а, пулс, брой крачки, които си направил и други и други.
    aladin