Apple ще добави тези нови функционалности към следващото поколение CarPlay

Apple ще добави тези нови функционалности към следващото поколение CarPlay

Apple подготвя следващото поколение на своята платформа за автомобили CarPlay, като тя се очаква през настоящата година. Сега с дебюта на бета версията на iOS 17.4 обаче сме свидетели на препратки към осем нови приложения за CarPlay.

Auto Settings дава възможност за управление на свързаните телефони и настройки. Car Camera ще показва картина от задната камера на автомобила, а Charge – ниво на заряд на батерията, при електромобилите, и свързани с това детайли.

Приложението Climate включва достъп до настройки за климатичната система. Closures ще показва дали има отворени врати, а Media дава достъп до управление на радиостанции и други опции, включително SiriusXM.

Tire Pressure показва въздушното налягане във всяка гума и ще предупреждава за нередности. И накрая, Trips ще предоставя данни, свързани с шофирането, включително средна скорост, разход на гориво и т.н.

Освен това потребителите ще могат да персонализират изгледа чрез теми и цветови схеми. Има и опция за добавяне на промени от производителите на автомобили. Повече детайли може да има при дебюта на финалната версия на iOS 17.4, който се очаква през март.

Източник: MacRumors


Втора употреба с гаранция