Apple ще представи iMessage за Android, твърди слух

Apple ще представи iMessage за Android, твърди слух

През следващата седмица в Сан Франциско ще се състои традиционната конференцията WWDC на Apple и вече има много слухове какво ще видим на нея. Един от най-интересните е свързан с популярната услуга за криптирана комуникация iMessage, която се радва на значителна популярност сред потребителите на американската компания. Нова информация от източник на сайта MacDailyNews твърди, че на събитието Apple ще обяви, че iMessage ще стане достъпна и за феновете на Android, което ще позволи на потребителите на двете най-популярни мобилни операционни системи да комуникират помежду си.

В момента iMessage е налична само през приложението Messages в iPhone, iPad и iPod touch с iOS 5 или по-нова версия и в Mac с OS X Mountain Lion или следваща версия. Според информацията плановете на компанията могат да се променят, но услугата със сигурност ще получи версия за Android през тази година. Другата очаквана новост е възможността за изпращане на пари между потребители на Apple Pay през Messages.

Източник: MacDailyNews, Daring Fireball


Втора употреба с гаранция

  • Вече има толкова месинджъри, че не знам с както този на Епъл би се наложил при Андроид. От моите познати сигурно от 5 човека един е с айфон, така че поне аз няма да получа достъп за комуникация с много хора. От друга страна сигурно 4 от 5 човека имат вайбър.
    board
  • Според мен няма да има успех дори приложението да е много добро. Нещата направени от Apple в google play се посрещат страшно негативно. А и не ми се вярва да пребори конкуренцията на месинджъра.
    СтенлиРойс
  • [Quote]Това е разликата, че няма нужда от друго приложение и как разпознава кога да пратиш смс и кога е до друг човек с Айфон и става месинджър.[/Quote] Става, но ако отсреща човека си е направил труда да сложи необходимата отметка в настройки, ако ли не го дава в "зелено".:D Повярвайте, много хора дори не знаят, че имат тази функционалност в айфоните си. Срещнал съм достатъчно такива, и такива, които дори не са си направили акаунт за да ползват смартфона си като смартфон, а като обикновенна слушалка.:D Иначе, да, съгласен съм, че вграденото приложение за екосистемен чат е много добро, но масово всички, дори и ай-потребителите ползват вайбър и уатсап. Дори и да го направят за андроид, като външно приложение, предполагам, че ще изисква дата трафик, което всъщност не е проблем.
    Ванката
  • За устройствата на епъл аймесидж е вградено в айос,за андроид ще е с външно приложение евентуално...
    LAODSE
  • Това е разликата, че няма нужда от друго приложение и как разпознава кога да пратиш смс и кога е до друг човек с Айфон и става месинджър. И аз не съм фен на тея Вайбъри и Уатсапи, въпреки, че ги ползвам просто, защото се налага. А и ако го пуснат за Андроид, ще стане много по-лесно за свързване.
    sladyrko
  • Това е едно от нещата които ми липсват при андроид,удобна услуга която работи супер.За разлика от бъгавия и лично за мен крайно противен вайбър аймесидж работи безупречно.Не харесвам ейпъл заради орязаната айос но това дето работи,работи безупречно няма как да се отрече.
    LAODSE
  • Безплатни смс-и и ммс-и през това вградено приложение между всички ползватели на айфони, айподи и т.н.т. И каква е разликата между това и Вайбър, или Уатсап примерно ако изключим функцията Епъл Пей? За българския потребител това е поредното чат - приложение. Виж, Фейс тайм е друга бира вече, качеството на видеоразговорите е много добро.
    Ванката