Apple Watch може да получи възможност да прави електрокардиограми

Apple Watch може да получи възможност да прави електрокардиограми

Според източници на Bloomberg Apple работи по нови сензори за своя умен часовник, които ще го превърнат от фешън аксесоар в устройство с по-сериозни медицински възможности. От информацията става ясно, че компанията тества версия, която може да прави електрокардиограми на потребителя – достатъчно е той да стисне рамката на часовника с два пръста на другата ръка и устройството ще изпрати електрически сигнали към сърцето, които ще могат да отчетат аномалии като например нарушения в сърдечния ритъм.

Електрокардиограмите се правят често в лекарски кабинети и болници, но те следят дейността на сърцето за ограничен период от време, а това намалява възможността за улавяне на потенциални проблеми. Холтер устройствата могат да следят ритъма за по-дълъг период, но носенето им не е много удобно за пациентите.

Apple Watch вече може да следи пулса, а с добавянето на функция за електрокардиограми ще получи възможност за установяване състоянието на сърцето на потребителя и начин за ранно регистриране на бъдещи кардиологични състояния. Apple още се занимава с разработката на следващото издание на часовника и засега не е ясно дали функцията ще бъде добавена в него.

Източник: Bloomberg


Втора употреба с гаранция

  • ЕКГ направено само от китката звучи нелепо !
    tonipar
  • Няма проблем, аз си имам мелдоний!
    TrEnIoRa
  • Е да, ама тия екг-та са 1 до 3 отвеждания. А инфарктът най-често се вижда на някое от другите 9 които тия машинки нямат.
    tzincbg
  • Такива часовници с електрокардиограма има отдавна при същите китайчета които ти произвеждат "МайКи" за детето, та даже и цената е същата 10-тина долара. За голямо съжаление, скоро няма да се появи нещо с наистина работещ ИИ!
    TrEnIoRa