Два нови модела ASUS ROG Xbox Ally за феновете на портативния гейминг

Два нови модела ASUS ROG Xbox Ally за феновете на портативния гейминг

Microsoft и ASUS представиха нова серия преносими гейминг устройства ROG Xbox Ally, ROG Xbox Ally X и ROG Xbox Ally.

ROG Xbox Ally X работи с процесор AMD Ryzen Z2 Extreme с 24GB LPDDR5X 8000 MHz RAM, а ROG Xbox Ally залага на Ryzen Z2 A и 16GB LPDDR5X 6400 MHz. Ally X разполага с 1TB памет за файлове, а по-евтиният идва с 512GB.

И двата модела използват същите дизайнерски принципи като Xbox Wireless Controller. Това води до странични изпъкнали зони за управление. Отпред контролите са подобни на предишните модели Ally, но с нов Xbox бутон, а Ally X има импулсни спусъци вместо стандартните аналогови.

И двата модела имат LCD екрани с диагонал 7 инча, резолюция 1080p, честота на опресняване до 120 херца и поддръжка за FreeSync Premium. Налични са още защита Corning Gorilla Glass Victus и покритие DXC Anti-Reflection.

И двата модела имат два USB-C порта (единият от тях с USB 4 при Ally X). Има и слот за UHS-II microSD карта и жак за слушалки, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.4 и 80Wh батерия за Ally X и 60Wh за Ally.

ROG Xbox Ally работят с персонализирана версия на Windows, включваща ново изживяване на Xbox на цял екран, което е проектирано за използване с контролер. Microsoft обяви, че работи в тясно сътрудничество с разработчиците по нова програма, която помага на играчите да идентифицират игри, които са оптимизирани за преносими устройства.

При покупка на Xbox Ally получавате абонамент за Game Pass за неопределен период от време. Microsoft също така работи с Roblox по версия, която е оптимизирана за преносими устройства за игри и ще бъде пусната на пазара заедно с тези устройства.

Засега не са ясни цените и кога ще са налични новите модели.

Източник: Microsoft


Втора употреба с гаранция