Месечните потребители на Instagram достигнаха 700 милиона

Месечните потребители на Instagram достигнаха 700 милиона

Популярната социална мрежа Instagram продължава да се разраства с още по-бързи темпове, става ясно от нова информация за месечните й активни потребители. Според компанията, която е собственост на Facebook, Instagram вече се ползва от 700 милиона потребители на месец, което показва, че за 4 месеца е успяла да добави 100 милиона нови потребители, тъй като през декември миналата година броят им беше 600 милиона.

Instagram започна съществуването си през октомври 2010 и успя да се похвали със 100 милиона потребители едва през февруари 2013. През март 2014 година удвои потребителите си, а след това на всеки 9 месеца добавяше по още 100 милиона. От новата информация обаче става ясно, че темпото се укорява. Принос за увеличената популярност имат и добавените през последните месеци нови функции като истории (заети от Snapchat), възможност за предаване на видео в реално време и изчезващи директни съобщения.

Източник: Instagram


Втора употреба с гаранция

  • Ми точно преди няколко дни от едно доста голямо приложение ми писаха, да го промотирам, сега да видим как ще договорим цената. Така, че споко има достатъчно които да плащат за реклама. :) И колегата е прав, не е само за спомени. Има страхотни профили на фотографи, на кулинари и т.н. Ама нали трябва да се хейтва... "Аз не го ползвам, вие сте тъпи, че го." :)
    sladyrko
  • [url=https://apod.nasa.gov/apod/astropix.html]линк[/url]
    TrEnIoRa
  • Ако си направиш труда да погледнеш ще видиш че че не всичко вътре е селфита и последователи.Селфита и манджи не качвам само някои мои сполучливи снимки.На приятелите от фейса внимание не обръщам но съм последовател на НАСА, анимал планет и нешънъл джиографик и там се намират много красиви снимки на природата.Покрай плявата има много неща заради които си заслужава да го ползваш.
    AVKansazov
  • Простете за невежеството ми. А Вие с Вашите [i]спомени[/i], следени от многомилионна аудитория, жадна за Вашите селфита, колко спонсора имате и на колко пътешествия сте ходили? Питам сериозно!
    Blue Sky
  • За какви спомени я ползваш? Единственото което чувам след думата инстаграм е кой колко последователи имал. Това ли е най-важното? 3-4 хиляди човека да ти следят снимките? За публични фигури може да е полезно, но за масовоя потребител не мисля, че е нещо кой знае какво. И предвид факта, че вече е под шапката на фейсбук, който ти е набил иконата за инстаграм в централното меню на приложението и не може да се махне, не разбирам що е голяма новина, че имали милиони потребители...
    Вито
  • Защо да е на комплексари? Аз я ползвам за спомени. Ти като не я ползваш, за да напишеш такова нещо и да обобщиш 700 милиона човека под общ знаменател на комплексари.. Не говори добре за тебе. :) P.S: От тази мрежа много хора стават "известни" и изкарват доста добри пари, пращат ги на пътешествия безплатно... Може би това от всички мрежи е най-сносната и единствената с цел. От спомени, до финансова стабилност. :)
    sladyrko