Музикалната индустрия иска Google да филтрира сайтовете с пиратско съдържание

Музикалната индустрия иска Google да филтрира сайтовете с пиратско съдържание
Музикалната индустрия явно смята до последен дъх да води войната с пиратството и нелегалното разпространение на съдържание. Поредната идея е група организации, които представляват индустрията, да заведат дело срещу Google в опитите си да принудят компанията да цензурира резултатите от търсенията, така че потребителите по-трудно да намират пиратско съдържание чрез нея. От IFPI и RIAA дори вече водят преговори с Google за съдействие. От компанията отговарят, че показват резултатите според това в каква степен отговарят на критериите, зададени за търсене.

От звукозаписната индустрия обаче не са доволни, тъй като често се случва страници с пиратско съдържание да се показват преди такива с легално, и са готови да обвинят Google в нарушаване на закона за конкуренцията. Организациите, представящи звукозаписната индустрия, дори предлагат всички интернет търсачки да подпишат декларации за етикет на работа, според който популярните сайтове за разпространение на нелегално съдържание, подобни на The Pirate Bay, няма да излизат в резултатите от търсенето.

Междувременно обаче съдът в Белгия постанови по повод на подобен спор, че социалните мрежи не могат и не трябва да се опитват да филтрират пиратско съдържание. Становището на съда е, че ако се опитат да добавят филтри за откриване на пиратско съдържание в мрежите, могат да нарушат личните права на потребителите за свободно разпространение и достъп до информация. Поводът е дело, което води белгийската асоциация за авторски права SABAM срещу социалната мрежа Netlog NV.

http://torrentfreak.com/music-industry-mulls-suing-google-over-pirate-search-results-120216/


Втора употреба с гаранция

  • как да има,ако получавах доходи мин 1000 лв ще си позволя да си купувам песнички и софтуер,но докато земам 500 лв и се чуда ще остана ли на работа или не .... няма как да си позволим да купуваме,поне аз .... некой хора имали пари-купували. е аз нямам излишни за даване за това :D
    alskaranne
  • еми,защото там идеята е мултиплеъра,сингъла е най-вече да те запознае с оръжията и стрелбата им... прототайп ще я пробвам и нея мерси за препоръката
    alskaranne
  • [Quote]Modern Warfare 3[/Quote] Ох хубава игрица ма защо толко малко нива има???:D А новия Батъл нещо не ми хареса, като графика е супер, но не ми хареса, свали си Прототайп пак е за 0.00лв!:D:D:D Геле естествено, че за 2 стинки нема да се правим, но виж за 20ст...(whistle):D:D:D
    Ванката
  • аз за нищо не давам пари,щях да се излъжа да си купа Modern Warfare 3 ,но хакнаха мултиплеъра,така,че ми се размина даването на пари :D за музика абсурд да дам повече от 0.60 стинки :D
    alskaranne
  • Мисля си:| Ако на два почти еднакви клипа в Вбокс. На единия му сложат 2 стотинки, а другия да е без пари ;) Кой на кое място ще бъде??????
    geleto_
  • Музика да плащам ли,:D все ше намерим вариянт да си я дръпна за 0.00лв:D, но виж за филми или пък игри съм съгласен да се плащат, но не на такива високи цени!!! Все пак е криза и всичко трее да се прави разумно.
    Ванката
  • Не се съмнявам, че рано или късно и до това ще се стигне - все пак и в момента китайският Гугъл стабилно филтрира съдържание без да им мигне окото. Пък няки са много горди, че подкрепят активно корпоративния фашизъм, купувайки си музиката. А иначе и да стане така, тогава вероятно просто ще се появят алтернативни търсачки, базирани в третия свят, над които няма да е толкова лесно да се упражнява натиск.
    mkpetrov