Nintendo подготвя специална версия на Switch 2 за Европа

Nintendo подготвя специална версия на Switch 2 за Европа

Според данни на Nikkei, Nintendo подготвя нова версия на портативната си конзола Switch 2 с батерия, която потребителят може да сменя сам. Целта е да се спази политиката на ЕС от 2023 за правото на ремонт на преносима електроника, която изисква лесна смяна на батериите.

Регламентът обхваща и контролерите Joy-Con 2, затова според информациите те се преработват, за да позволят на потребителите да сменят всяка литиево-йонна батерия. Не знаем кога този нов Switch 2 ще се появи, но изискванията влизат в сила догодина.

За съжаление няма индикации за планове на Nintendo да въведе тази обновена версия на конзолата в други региони.

Това законодателство на ЕС е принудило други компании да направят промени в продуктите си. Apple промени дизайна на по-новите iPhone-и, за да улесни потребителите при смяната на батерията. Отдавна се носят слухове, че Sony ще обнови своите DualSense PS5 контролери по същата причина.

Също така се предполага, че оригиналният Switch може да спре да се продава в ЕС до края на 2027. Изборът е или това, или преработване на вече остарялото устройство. Nintendo все още не е дала официален отговор по нито един от тези въпроси.

Източник: Nikkei


Втора употреба с гаранция