One UI 8 ни дава поглед върху предстоящия двойно сгъваем модел на Samsung
Samsung ще представи следващото поколение смартфони със сгъваеми екрани следващата седмица. Има слухове, които сочат, че компанията може да използва събитието, за да покаже и двойно сгъваем модел.
Междувременно обаче анимации с устройството се появиха в новия графичен интерфейс One UI 8. Така вече имаме добра представа как може да изглежда предполагаемият Galaxy G Fold.
Както можете да видите, телефонът вероятно ще има три задни панела. Най-левият ще съдържа тройната основна камера, разположена в секция, наподобяваща на настоящите Galaxy Z Fold. Средният панел вероятно ще съдържа външния дисплей, а отпред се вижда предната камера (в сгънато състояние). Най-десният панел изглежда няма рамки, което показва, че може да е просто панел, а не дисплей.
Една от разликите между Samsung Galaxy G Fold и Huawei Mate XT е, че и двете панти на сгъваемия модел на Samsung се сгъват навътре, G-образно, подобно на прототипите Flex G на Samsung Display. За разлика от това, сгъваемият модел на Huawei има една панта, която се сгъва навътре, и една, която се сгъва навън, S-образна сгъвка.

Двете панти са с различни размери. Това вероятно е с цел по-добро прилепване на дисплея, тъй като панти с еднакъв размер не позволяват плоско сгъване, без да натоварват/счупят дисплея. Празният заден панел е предназначен да се намира в средата на това прилепване.
Всъщност Samsung има и предупредителна анимация, която съветва потребителите да не сгъват панела със задните камери първи. Анимацията на разгъването дава и поглед върху страничната рамка, която е вдлъбната в средата, за да побере бутона за регулиране на звука и страничния бутон.

Samsung обаче не изглежда да нарича устройството „Galaxy G Fold“ в тези анимационни файлове. Вместо това устройството се нарича „Multifold 7“. Възможно е това да е просто работно кодово име, а не окончателното маркетингово име.
Източник: Android Authority
Оферти на деня
-
Apple iPhone 14 от BUYBEST:
128GB 579 € (1132.43 лв.), 256GB 629 € (1230.22 лв.) -
Samsung Galaxy Z Flip7 от SLOT MOBILE:
256GB + 12GB RAM 899 € (1758.29 лв.) -
Apple iPhone 17 Pro Max от AMCO:
купи за 1499 € (2931.79 лв.) -
Samsung Galaxy A57 от Ozone.bg:
128GB + 8GB RAM 469 € (917.28 лв.), 256GB + 8GB RAM 519 € (1015.08 лв.) -
Apple iPhone 13 от CityTel:
128GB 579 € (1132.43 лв.)
Втора употреба с гаранция
-
Apple iPhone 15 Pro Max от Flip:
256GB 689.99 € (1349.50 лв.)