Първият голям ъпдейт за Windows 10 е вече наличен

Първият голям ъпдейт за Windows 10 е вече наличен

Преди дни Microsoft започна разпространението на първото голямо обновяване за Windows 10, което се разработваше под кодовото име Threshold 2 и вече беше налично за участващите в програмата Windows Insider, но сега ще достигне до над 110 милиона компютри с платформата. Компанията е направила множество поправки на бъгове и промени в интерфейса, които не успяха да бъдат завършени за старта на разпространението на Windows 10 през лятото. Microsoft твърди, че производителността в ежедневните задачи (включително и първоначалното стартиране) е с почти 30% по-висока в сравнение с Windows 7 на същия компютър.

В допълнение асистента Cortana вече е наличен в Япония, Австралия, Канада и Индия и поддържа разпознаването на ръкописен текст (като телефонни номера, адреси и др.). Подобрена е и работата на браузъра Microsoft Edge, засилена е сигурността му и са осигурени функции за бърз поглед към съдържанието на отворените прозорци, изпращане на съдържание към други устройства и синхронизация на отметките и запазените за четене сайтове с други устройства. Има и много други промени във вградените приложения като Mail, Calendar, Photos, Groove, Xbox, Store, OneNote и Solitaire. Друга голяма промяна е интегрирането на Skype в системата с отделните приложения Messaging и Skype Video.

Източник: Microsoft


Втора употреба с гаранция

  • не виждам някакви съществени разлики.. освен някакви шаренийки и сменящи се картинки на лок-скрийна. Но все пак си работи прилично, особено ако му се спре Кортана-та
    maxito2
  • Прочети тук: http://www.windowscentral.com/whats-new-windows-10-fall-update
    Wallker
  • Днес ъпдейтнах. Не виждам разлики.:(
    Beчния