Raspberry Pi 5 има по-евтина версия с 2GB RAM

Raspberry Pi 5 има по-евтина версия с 2GB RAM

През изминалата седмица Raspberry Pi Foundation анонсира най-новото си бюджетно попълнение сред SBC (single-board computers) предложенията Raspberry Pi. Става дума за Raspberry Pi 5, който идва с 2GB RAM и цена в Европа от 54.9 евро. Преди това най-евтиното решение беше Raspberry Pi 5 с 4GB RAM, като има и опция с 8GB RAM.

Вариантите на Raspberry Pi 5 с капацитет 4GB и 8GB са изградени на базата на два ключови чипа: I/O RP1, разработен от Raspberry, и осигуряващ възможностите за свързване на платформата; и BCM2712C1, 16-нанометров процесор за приложения, създаден от Broadcom.

Новата версия е изградена върху оптимизирана D0 стъпка на процесора BCM2712, като са премахнати някои ненужни функционалности. За крайния потребител работата на решението ще е идентична с тази на останалите версии.

Всичко това означава, че можете да изграждате вашите системи по-евтино спрямо досега, без да губите важни функционалности.

Източник: Raspberry Pi Foundation


Втора употреба с гаранция