Samsung е изключила Windows Update в компютрите си

Samsung е изключила Windows Update в компютрите си

Ако случайно сте притежател на компютър Samsung, не е лошо да знаете, че потребител на такова устройство е установил, че корейската компания изключила опцията за обновяване Windows Update. Причината, според представител на компанията е, че в процеса на обновяване се инсталират драйвери по подразбиране, с които не всички компоненти на системите ще работят както трябва.

Това едва ли може да мине като достатъчна причина за подобно решение, тъй като през Windows Update се разпространяват и поправки за отстраняването на критични пропуски в сигурността, които биха оставили информацията на потребителите уязвима на атаки. Междувременно от Samsung направиха изявление, че вече работят заедно с Microsoft за решаването на проблема и в близките дни ще пусне обновяване на своя софтуер, който ще премахне блокирането на Windows Update.

Източник: VentureBeat


  • Жълтурите не изненадват с поредното малоумно решение:)))
    strikercho
  • Кой използва Самсунг? А, да същите "фенове", които използват една друга ОС... :D п.п. Имах в предвид - "заблудени"... (woo)
    PoceH_BS