Световният шампионат по League of Legends идва в Европа

Световният шампионат по League of Legends идва в Европа

Riot Games обяви, че тазгодишният световен шампионат по League of Legends (Worlds), който трябваше да се проведе в Китай, ще бъде в Европа. Като причина се изтъкват усложненията при пътуване заради новия вариант на COVID-19, който възобнови бързото разпространение на вируса.

Worlds 2021 трябваше да се проведе в пет града в Китай през ноември. Засега организаторите не съобщават къде в Европа ще бъде събитието, но като основен фактор за избора се определя достъпа на възможно най-голям брой отбори до мястото.

Очакваме повече информация свързана със събитието през идните дни и седмици. Със сигурност наличието на турнир от подобен клас е добра новина за феновете на електронните спортове в Европа. Предстои да видим и дали ще е възможно за желаещите да гледат мачовете на място или само онлайн.


Втора употреба с гаранция