Ултрапортативният Lenovo IdeaPad U300s в България през ноември

Ултрапортативният Lenovo IdeaPad U300s в България през ноември
В началото на септември Lenovo представи първия си ултрабук лаптоп под формата на модела IdeaPad U300s, който беше допълнен от още два модела с компактни размери - 13.3-инчовият U300 и 14-инчовият U400. Ултрабукът ще се появи в България в края на ноември в конфигурация с 4GB RAM, 128GB SSD памет и Windows 7 на цена от 1799 лв. с ДДС. За останалите два модела все още няма информация, но вероятно ще са на българския пазар по същото време.

IdeaPad U300s включва процесор от второ поколение Intel Core i7 с технологията Intel Turbo Boost Technology 2.0, която при нужда повишава работната му честота. Устройството се стартира за по-малко от 10 секунди с помощта на технологията Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD и има HD екран с размер 13.3" инча, RAM памет до 4GB DDR3 и с SSD диск с обем до 256GB. Лаптопът е с дебелина почти 15 мм, тежи 1.3 кг и има корпус от масивен алуминий със специално покритие против надраскване.

Сред другите особености на U300s са специална "дишаща" клавиатура, която се базира на охладителната система Intel Advanced Cooling Technology. Тя позволява на въздуха да излиза през клавиатурата и задните панти, а това премахва нуждата от вентилатор в долната част на лаптопа и го прави удобен за продължително ползване в скута или върху възглавница. Батерията осигурява възможност за активна работа до осем часа или за прекарване до 30 дни в режим на готовност. Интересно е, че с помощта на технологията Lenovo RapidCharge батерията може да бъде заредена наполовина само за 30 минути. Другите характеристики включват още Bluetooth, Wi-Fi, USB 2.0 и USB 3.0 портове, HDMI интерфейс и интегрирана 1.3M уеб камера.

IdeaPad U300 и U400 са стилни ултратънки лаптопи с процесор от второ поколение Intel Core и се стартират за по-малко от 17 секунди благодарение на технологията RapidDrive SSD. U300 има HD екран с размер 13.3", докато HD екранът на U400 е 14-инчов и включва видеокарта AMD Radeon HD5470M 1GB. И двата модела имат 8GB памет и могат да бъдат конфигурирани с твърд диск с капацитет до 1TB или SSD с размер до 256GB. U400 има също DVD устройство и слот за допълнителна памет. Батерията на U300 издържа до шест часа при активно използване, а на U400 - до седем часа. И двата модела са снабдени с дишаща клавиатура като тази на U300s.

IdeaPad U300s, U300 и U400 са с HDMI интерфейс и вградени стереоговорители с високо качество на звука благодарение на технологията SRS Premium Surround Sound. Наред с това можете да покажете изображението от дисплея на голям екран, безжично, чрез технологията Intel Wireless Display (WiDi).


Втора употреба с гаранция

  • След една година ще има достойни отговори от ултрабуците. Даже и сега има полудостойни :) За таблетите е ясно, те са в друга категория, но взеха хляба на нетбуците като цяло :)
    makeno
  • [Quote]След една година едва ли ще се произвеждат повече лаптопи, само таблети и ултрабуци :)[/Quote]В момента чакам да внесат в България това: http://laptop.asus.g.g74sx.g74sx-tz142d.interacom.eu/ Обещаха ми чак за декември... :( Та, малко ми е трудно да си представя равностоен таблет :D8)
    Sage
  • Лично мнение изказах. Ти би ли си купил лаптоп, като за цената му ще си купиш подобен по хардуер ултрабук? Аз не бих...
    makeno
  • Моля те не говори глупости.
    Boixos Nois
  • След една година едва ли ще се произвеждат повече лаптопи, само таблети и ултрабуци :)
    makeno
  • А това кога ще дойде: http://zenbook.asus.com/
    Sage