United Group разпространи отворено писмо

United Group logo

Сделката за фиксираната инфраструктура за достъп до интернет на "Булсатком" доведе до напрежение между мобилните оператори в страната. United Group разпространи отворено писмо, което публикуваме в неговата цялост.

Отворено писмо
 
United Group получи информация, че голяма международна компания и конкурент предлага възнаграждение на журналисти, за да публикуват нападки срещу Групата в България с цел уронване на нашата репутация.
 
United Group подкрепя силните и независими медии в региона. Вярваме, че това е критично важно за всяка добре функционираща демокрация.
 
Медиите, собственост на Групата, спазват най-високи редакционни и етични стандарти. Убедени сме, че и колегите от другите медии в България не биха приели непрофесионални предложения за заплащане за публикации с невярна и/или неточна информация. Ако това се случи, ще предприемем необходимите стъпки за защита на нашата репутация, включително и в съда.
 


Втора употреба с гаранция