Xiaomi 12 Ultra няма да ни изненада в това отношение

Xiaomi 12 Ultra няма да ни изненада в това отношение

Свидетели сме на нова порция слухове свързани с бъдещото Ultra попълнение в серията Xiaomi 12. По данни на лийкъра Digital Chat Station и снимка на предполагаем кейс на устройството с маркировка, Xiaomi 12 Ultra ще включва камера със 120-кратен зуум, 12-120mm и бленда f/1.95-4.1.

Устройството би трябвало да има 48MP сензор с ултраширокоъгълен обектив и сензор с перископен обектив. Очакванията са, че бъдещото попълнение ще запази конфигурацията от актуалния модел.

Припомняме, че Mi 11 Ultra (ревю) има 50MP сензор с бленда f/2.0, лазерен автофокус и оптична система за стабилизация (OIS). Освен това има 48MP сензор с перископен обектив, бленда f/4.1, 5-кратен оптичен зуум и OIS, както и 48MP с ултраширокоъгълна леща.

Очакванията са, че Xiaomi 12 Ultra ще използва чипсет Snapdragon 8 Gen 1, което може да позволи добавянето на някои функционалности и по-бърза обработка на изображенията. Телефонът може да бъде представен през идния месец в Китай.

Източници: Weibo (1), (2)


Втора употреба с гаранция