Apple може и да не вгради Touch ID в дисплея на бъдещите модели iPhone

Apple може и да не вгради Touch ID в дисплея на бъдещите модели iPhone

По данни на журналиста от Bloomberg Марк Гурман, Apple не планира добавяне на четец на отпечатъци в основната си серия смартфони. Според него компанията е тествала и вградени под дисплея скенери, но е малко вероятно да използва този тип решение.

Вместо това ще заложи на системата за лицево разпознаване Face ID, която ще бъде вградена в дисплеите на бъдещите модели от висок клас, като iPhone 14. По-евтините устройства може да имат прорези за тази система. В предстоящата серия iPhone 13 едва ли ще има някакви по-значителни промени в това отношение.

Тя обаче може да включва режим Always On, който е вдъхновен от Apple Watch. Моделите може да имат по-малки прорези и 120-херцови екрани, поне в Pro вариантите. След това в серия iPhone 14 ще бъдат използвани LTPO панели за всички модели. Доста вероятно е догодина да няма и mini версия.

През 2022 е възможно да видим и нов iPhone SE с 5G свързаност, който обаче ще използва същия, базиран на iPhone 8, дизайн с 4.7-инчов дисплей. Изглежда и той ще използва системата Face ID с прорез в екрана.

Източник: iMore

Препоръчани оферти