Apple намалява производството на iPhone 16
Нови данни на анализатора Минг-Чи Куо подсказват какви може да са продажбите на смартфоните от актуалното поколение на Apple iPhone 16. Според него поръчките за производство на iPhone 16 са намалени с 10 млн. броя в края на годината, като повечето съкращения засягат двата базови модела.
Става дума за период обхващащ последното тримесечие на настоящата и първата половина на следващата година. За посочените три тримесечия ще бъдат произведени по общо 80, 45 и 39 млн. устройства. Това ще представлява спад на годишна база.
To avoid any misunderstanding, the 10 million units cut is the sum of three-quarters of cuts (from 4Q24 to 2Q25) https://t.co/t7Ddtb4je0
— 郭明錤 (Ming-Chi Kuo) (@mingchikuo) October 23, 2024
Отбелязва се по-слабото търсене за iPhone 16 и iPhone 16 Plus, но традиционно силно представяне за iPhone 16 Pro и iPhone 16 Pro Max. Любопитно е да се отбележи, че спадът в производството засяга и традиционно силния празничен сезон в края на годината.
Вземи Apple iPhone 16 128GB 739 € (1445.36 лв.) , 256GB 869 € (1699.62 лв.) от Citytel на промо цена. Безплатна доставка до София, възможност за изплащане.
Междувременно Куо посочва, че масовото производство на iPhone SE4 ще започне през декември с планирани 8.6 млн. броя до края на първото тримесечие на идната година.
Вземи Apple iPhone 16 Plus 256GB 949 € (1856.08 лв.) от BUYBEST на промо цена! Бърза доставка до София, в страната с куриер.
Вече има доста индикации за слабото търсене конкретно на Plus версията. Това най-вероятно ще доведе и до премахването й от следващото поколение.
Вземи Apple iPhone 16 Pro 1TB 1906.61 € (3729.01 лв.) от Ozone.bg! Гарантирано качество, голям магазин, безплатна доставка.