Apple ще предлага публични бета версии на фърмуера за AirPods

Apple ще предлага публични бета версии на фърмуера за AirPods

Apple планира за първи път да започне да предлага публични бета версии на актуализации на фърмуера за слушалките AirPods. Така всеки ще може да изпробва новите добавки в аксесоарите чрез безплатната програма Apple Beta Software Program, без да е необходимо да има регистрация Apple Developer, която струва 99 долара на година.

Apple вече пусна бета версия за разработчици на предстояща актуализация на фърмуера за AirPods 4 и AirPods Pro 2. С новия фърмуер AirPods 4 и AirPods Pro 2 получават поддръжка за подобрено качество на звука при телефонни разговори и видеоразговори, както и за аудиозапис със студийно качество за интервюта, подкасти и видеоклипове. 

Има и опция за използване на AirPods като дистанционно управление за камерата с приложението Camera, за да правите снимки или да започвате видеозапис. Освен това тези модели AirPods могат автоматично да спират звука, ако засекат, че сте заспали. Първата публична бета версия на фърмуера за AirPods ще бъде налична през юли.


Втора употреба с гаранция