ChatGPT подготвя редица нови функции за Android

ChatGPT подготвя редица нови функции за Android

Изглежда, че OpenAI работи върху функция, която да ви помогне да намирате нещата по-бързо в дългите разговори с ChatGPT през приложението за Android, както и върху няколко други нови функции. В приложението ChatGPT за Android (v1.2026.146), Android Authority са успели активират няколко интересни нови способности, които са в процес на разработка.

Първо, има нова опция „Намери в чата“ в менюто с трите точки. Можете да я натиснете, да въведете текст и тя ще намери този текст в чата. Това може да бъде много полезно за хора, които често водят дълги чатове с AI и трябва да превъртат с часове, опитвайки се да намерят конкретна информация.

OpenAI работи и по промени в потребителския интерфейс на приложението. Иконата с плюс, която понастоящем показва дълъг списък с опции като „Deep Research“, „Thinking“, „Web Search“ и „Create Image“, може да стане малко по-организирана. Забелязана е нова опция „Plugins“, която включва функции като „Deep Research“, „Thinking“ и други.

Други промени, които са активирали от изданието, включват нови опции „List“ и „Grid“, опция за избор на няколко файла в библиотеката, както и възможност за добавяне на файлове от библиотеката на ChatGPT към други чатове чрез използване на символа „@“.

Не е ясно кога тези функции ще бъдат пуснати за потребителите.

Източник: Android Authority


Втора употреба с гаранция