Ето как светкавица зарежда Nokia Lumia 925

Ето как светкавица зарежда Nokia Lumia 925
Безжичното зареждане вече навлиза все по-уверено на пазара и вече много телефони предлагат такава възможност. Повечето от тях са на Nokia, но компанията има и други идеи за тази технология. Една от тях е свързана с впрягането на енергията на светкавиците и точно тя е в основата на нов експеримент в партньорство с Университета в Саутхамптън. Всъщност става дума за симулирана светкавица, но все пак с нея се работи по-лесно тъй като е винаги под ръка.

Експериментът е проведен с участието на Nokia Lumia 925. Като е бил използвано променлив ток, прекаран през трансформатор, над 200 000 волта са били прехвърлени през пролука от 300 мм при което са се генерирали светлина и топлина, подобни на тези от светкавица. След това сигналът е преминал във втори контролиращ генератор преди да зареди телефона, a учените били изненадани, че електрониката на Nokia е успяла да стабилизира шумния сигнал и да започне зареждането на батерията.

http://conversations.nokia.com/2013/09/27/harnessing-the-power-of-lightning-to-charge-a-nokia-lumia-925/


  • Chilko верваш ли им на тези смотаняци? В началото на 2011 Nokia е два пъти по-голяма при смартфоните от Samsung, а две годи ни и половина след това е 12 пъти по-малка от Samsung. Всичко било наред, кораба потъвал нормално. Вода имало за всички да се издавят. (whistle)
    A4i
  • http://mynokiablog.com/2013/09/30/helsingin-sanomat-on-stephen-elop/
    chilko
  • [Quote]Определено трябва да си много умен, за да успееш да \"затриеш\" НОКИЯ за толкова кратко време... (no) [/Quote] Да , необходими са умения. За 18 месеца човека затвори заводите на Nokia, освободи работниците, продаде Symbian, уволни софтуерните инженери , прекрати втората ОС с отворен код MeeGo. Накрая успя обезцени бизнес за 100 милиарда и да го продаде за 4. Относно новината - всеки електротехник ще Ви каже, че зареждането със светкавица е възможно най-глупавото занимание. Да бяха сложили фотоволтаичен панел от 1 ват на гърба на телефона. Така през лятото за 2 часа около обяд всеки ще може да си набави енергията за цяло денонощие употреба.
    A4i
  • Не се изисква особен интелект за да спазваш зададената програма спусната от истинските му работодатели. Илъп беше просто един ликвидатор пратен да свали драстично цената на компанията.
    AVKansazov
  • Определено трябва да си много умен, за да успееш да \"затриеш\" НОКИЯ за толкова кратко време... (no)
    pcnews
  • Mного тежки думи си изсипал,ама като стигнеш до нивото на хората,които коментираш,тогава им давай оценки.То се мислиш за по-умен от Стив Илъп ?
    propov