Ето номинациите за най-добър смартфон в наградите на GSM aсоциацията

Ето номинациите за най-добър смартфон в наградите на GSM aсоциацията

Както обикновено по време на мобилния конгрес, който започва в края на февруари в Барселона, ще бъдат връчени и глобалните мобилни награди. Тази година ще бъде тяхното 22-ро издание, а връчването ще бъде на 28 февруари. Днес бяха обявени номинираните продукти, услуги, иновации, технологии и устройства, които са разделени в 6 основни категории. Пълният списък може да намерите в сайта на наградите, а ние ще се опитаме да ви представим номинациите в категориите за приложения и устройства.

Най-добри мобилни приложения
Най-добро мобилно приложение за свързан лайфстайл – Domain Group за Domain Real Estate & Property, MINDBODY за MINDBODY, Smart Dubai Government за DubaiNow, Turkcell за BiP, Xooloo за Xooloo Digital Coach

Най-добро мобилно приложение за виртуална или добавена реалност – Archiact за Waddle Home, Blippar за  Blippar, Odeabank за OdeabankReidin, PHD Media за Lakmе Makeup Pro, VML за Living History at Union Station

Най-добро мобилно приложение за видео, телевизия или филми – Orange, Wildmoka и Dotscreen за Orange TV Clipping, Peloton Interactive за Peloton Cycle Live Stream Indoor Fitness Classes, Reliance Jio Infocomm Limited за JioTV, SK Broadband за oksusu, Vivendi и WATCHEVER за STUDIO+

Най-добро мобилно приложение за бизнес – Accenture и AB InBev за SellFi, Access Emanate за DocuSign, Drillinginfo за Drillinginfo, Salesforce за Salesforce App Cloud – Salesforce1, TouchBistro за TouchBistro

Най-иновативно мобилно приложение – drupe mobile за drupe, Reliance Jio Infocomm Limited за Jio4GVoice, Sliide Airtime Africa за Sliide, Telefоnica Investigaciоn и Desarrollo за Drivies, Turkcell за UpCall

Най-добро мобилно приложение според журито – Jaunt за Jaunt, Niantic Inc. за Pokemon Go, Prisma за Prisma, Revolut за Revolut, Tencent за WeChat

Най-добри мобилни устройства
Най-добър смартфон – Apple iPhone 7 Plus, Google Pixel XL, Huawei P9, Motorola Moto Z, Samsung Galaxy S7 edge

Най-добра иновация – Amazon Echo, DJI Mavic Pro, Microsoft Hololens, Motorola Moto Mods, Snap Spectacles

Най-добра носима технология – Avegant Glyph, Intel и Oakley за Radar Pace, Orange VR1, uBolt your Personal Identity, Vestel и Turkcell за WeWALK

Най-добро свързано потребителско устройство – Lenovo Yoga Book, NWi Cubit, Reliance Jio за JioFi, R/GA и Owlet Baby Care за Owlet, ZTE и Kaadas за ZTE Zandra


Втора употреба с гаранция

  • Дам, HTC 10 трябваше да бъде поне номиниран, но пак галаксито е по-добро.
    board
  • Най-добрия телефон на пазара го няма в класацията - HTC 10. Подигравка.
    josipz
  • При повечето марки промените в сравнение с моделите от 2015 са само козметични. При някои марки като сони даже от 2014 всички промени са в областта на лекия фейслифт. Иначе С7 едж и за мен е може би най-добрият телефон в момента.
    makeno
  • И очаквано S7 Egde спечели.
    board
  • Ами щом се чудиш толко ти е акъла .. ! Или е най-много колко на тоя на аватара !
    gergoff
  • А точки и главни букви имаш ли на тая толкова висок клас клавиатура?! Или може да излееш 20 реда в едно изречение и да се чудим къде ти свършва едната мисъл и започва другата :D
    iWolff
  • И теб ли да те почвам , ти най малко трябва да се намесваш , тук всеки пише набързо , я клавиатура изпусне някоя буква , всеки може да сгреши , но това момченце тия работи явно не са му ясни , тук да не сме на курс по машинопис , ясно е на всеки че дори и някой да сгреши в бързането - къкво иска да каже на останалите и да сподели , и това не е повод да го подиграваме че не знае да пише , всеки знае къкво иска да напише и как да го напише , но и всеки може да сбърка без да иска докато пише в бързината .. на мен примерно клавиатурата ми е висок клас Logitech , но някои бутони не отразяват докрай ,и в бързината вместо Самсунг излиза Самунг ..
    gergoff
  • @gergoff, не си прав. Лекуват те с твоето лекарство. Много умно да правиш забележка за една неволна грешка, но ако е към теб не ти изнася. Сега си препрочети мненията във форума, и си виж диалекта и граматиката, после претендирай. Пак се оспами темата.
    LegolasElf
  • Не... аз съм само простосмъртен , а ти си жалък простосмъртен , ако не беше нямаше тънко да ме подиграваш , нищо не си видял , сега видя че е написал батетия , ще престанеш ли да си жалък ..или познах че пишеш евтинка бира и се нервиш ...! Слабо ниво на интелигентност .. ... ! Преди 35 години открих 2 асамблея Знаме на мира , избран от всички деца от целия свят .. кой избират за такива форуми да ги открива ... просто най кадърния и най умния .. ! Нали се сещаш като такъв как ще се отнасям към такива като тебе !
    gergoff
  • [B]Инжинере[/B], много се нервиш. Естествено, че виждам кой е автора. Какво пия не е твоя работа. [Quote]простосмъртно жалко човече[/Quote] Ти безсмъртен ли си ? Говори с аргументи. С обиди няма кого да впечатлиш. Освен да покажеш слабите си нерви и ниското ниво на интелигентност.
    buttman
  • Ами момченце малко първо трябваше да видиш че съм копнал писаното от Леголас , и там е батетия , и съм оправил буквата набързо но съм бил на латиница , много е кофти да си простосмъртно жалко човече ...съчувствам ти наистина .. аре наздраве .. а .. ти пиеш водица .. или евтинка бира .. !
    gergoff
  • [Quote]Предимството на note 7 са в много по-добрата батеRия[/Quote]:D:D:D:D:D:D:D:D Наздраве !
    buttman
  • Предимството на note 7 са в много по-добрата батеRия, невероятен дисплей и дизайн, предна камера, водоустойчивост, скенер за ириси. И това ако не е колосална разлика то кое е , и за флагмани като започна от Galaxy S6 спрямо S7 ,аз виждам колосална разлика , тотално колосална , като почнем от дизайн и дисплей и къквото и да взема се е разлика и то голяма , и стигна до разликата във флагманите на ZTE и останалите брандове , просто старанието им да се доказват и да се оплълчат на Самунг и Ейпъл се е видяло в моделите им от 2016 година ама много ... спрямо моделите им от 2015 ..
    gergoff
  • [Quote]Флагманите на 2016 за на светлини години от тези на 2015 , не говорете глупости че нямало разлика , даже бих казал че това е най голямата разлика досега от година до година ,[/Quote] Като притежател на note 5 и note 7, твоите светлинни години ги няма. В какво е по-добър note 5? 1. Задната 16 мп. камера е по-добра от тази в note 7. Оптичната стабилизация в note 5 е една от най-добрите изобщо на пазара. Note 7 е по-добър в снимки при low light. 2. Звук. Note 5 има много по-плътен и приятен звук. 3. Температурно поведение. Играл съм с часове тежки игри на note 5. Остава си напълно студен. Софтуера на note 5 е същия като на note 7. Предимството на note 7 са в много по-добрата батетия, невероятен дисплей и дизайн, предна камера, водоустойчивост, скенер за ириси. При ежедневно ползване не виждам разлика между единия и другия, въпреки, note 7 има по-бърза оперативна памет и процеср. Ти между кои флагмани от 2015 и 2016 виждаш колосална разлика?
    LegolasElf
  • [Quote]Едва ли. Мисля, че смартфоните достигнаха етап на зрялост.Освен малко повече рам, малко по-мощен процесор, някой друг мегапиксел+, някой друг сензор за разпознаване на нещо си,няма какво да видим.Сгъваеми дисплеи в истинския смисъл на думата, идва ли някога ще видим. Май вече почвам да изпитвам носталгия по старите "тъпи" телефони... [/Quote] Определено достигнаха етапа на зрялост и няма кой знае какво ново да се сложи, телепорт няма да видим със сигурност. :) Но все пак, ако подобрят всеки компонент по малко, като цяло ще се получи един по-добър краен продукт. Малко по-бърз, с малко по-добра камера, с малко по-голям дисплей в същото тяло, някоя друга софтуерна глезотия... За мен определено е интересно какво ще предложат S8 и G6, дали новите пропорции на дисплея ще са успешни или безсмислица. Първа генерация сгъваеми телефони от Самсунг се очаква, че ще видим тази година. Но дали, какво, що, времето ще покаже.
    board
  • Флагманите на 2016 за на светлини години от тези на 2015 , не говорете глупости че нямало разлика , даже бих казал че това е най голямата разлика досега от година до година , фемоменално израстване и то не само във високи я клас а и в по низшите , само за една година , нови моделчета дори на Леново в средния клас са супер готини и качествени за цената си , а мой фаворит е Ноут 7 , не ми пука за това че са го спрели , той е най добрия смарт за 2016 ..
    gergoff
  • [Quote]A дано тази година видим нещо по-интересно[/Quote] Едва ли. Мисля, че смартфоните достигнаха етап на зрялост.Освен малко повече рам, малко по-мощен процесор, някой друг мегапиксел+, някой друг сензор за разпознаване на нещо си,няма какво да видим.Сгъваеми дисплеи в истинския смисъл на думата, идва ли някога ще видим. Май вече почвам да изпитвам носталгия по старите "тъпи" телефони...
    polarr31
  • A дано тази година видим нещо по-интересно
    board
  • Пробвай да си персонализираш Айфон да си смениш нещо по менюто или пък да си сложиш някой як лаунчер успех... Даже моя стар С 3 мини в това отношение го бие по всички параграфи...:D
    ARTANIS
  • Реално, тази година, никой телефон не заслужава да е в каквато и да било класация. Слаба година. Устройства без нищо ново. Ако имаш миналогодишен флагман, спокойно може да пропуснеш флагманите на 2016. Даже в някой отношения телефоните от 2015 превъзхождат тези от 2016. iPhone 7+ и Google Pixel XL, изобщо не трябва да са в каквато и да било класация.
    LegolasElf