Функцията за откриване на сънна апнея на Samsung вече е налична в България
Samsung обяви, че функцията за откриване на сънна апнея в серията Galaxy Watch — достъпна чрез приложението Samsung Health Monitor — вече е налична и в България. Така страната ни се нарежда сред 70-те държави по света, в които компанията разпространи тази функция.
Това е резултат от сертификацията по стандарта „CE“ (Conformité Européenne или Европейско съответствие) за Европейското икономическо пространство. CE маркировката потвърждава, че Samsung отговаря на стандартите на Европейския съюз за здраве, безопасност и опазване на околната среда, като по този начин компанията затвърждава лидерската си позиция в технологиите за сън. Освен това, функцията бе наскоро одобрена и от Австралийската администрация за терапевтични стоки и Сингапурския орган по здравни науки.
Това е още едно признание – съответно след разрешението „De Novo“, издадено от Американската администрация по храните и лекарствата (FDA) — сертификат за първото по рода си преносимо устройство, което открива признаци на умерена до тежка обструктивна сънна апнея. Функцията бе одобрена и от Министерството на храните и лекарствата на Южна Корея, бразилската агенция по здравеопазване ANVISA и Здравната агенция на Канада.
Съзнавайки колко е важен сънят за цялостното здраве, Samsung са отдадени на това да помагат на потребителите да подобрят качеството си на сън чрез по-добро разбиране на здравословните модели за сън, предоставяне на персонализирани съвети и оптимизиране на средата за сън. С функцията за откриване на сънна апнея повече потребители ще могат да установяват симптоми по-рано — което помага за предотвратяването на здравословни проблеми, свързани с това често срещано, но и често недиагностицирано състояние.
Функцията отразява ангажираността на Samsung да предоставя полезна информация за изграждане на здравословни навици за сън. Чрез разширяване на достъпа до тази одобрена от FDA функция по света, Samsung дава възможност на потребители по цял свят да предприемат активни стъпки към по-здравословен сън.
За да ползват новата функционалност, потребителите трябва да направят ъпдейт на приложението Samsung Health на своето устройство. Функционалността е налична за следните модели:
• Galaxy Watch4 или по-нови версии
• Wear OS 5.0 или по-нови версии
• Телефони с операционна система Android 12.0 или по-нови версии
Оферти на деня
-
Apple iPhone 13 от CityTel:
128GB 530 € (1036.59 лв.) -
Samsung Galaxy S25 от BROS:
128GB+12GB RAM 649 € (1269.33 лв.), 256GB + 12GB RAM 719 € (1406.24 лв.), 512GB+12GB RAM 799 € (1562.71 лв.) -
Samsung Galaxy A37 от ОфисиТЕ:
128GB + 6GB RAM 429 € (839.05 лв.), 256GB + 8GB RAM 519 € (1015.08 лв.) -
Samsung Galaxy S24 от BUYBEST:
купи за 565 € (1105.04 лв.) -
Xiaomi Redmi 15 4G от BUYBEST:
128GB + 6GB RAM 149 € (291.42 лв.), 256GB + 8GB RAM 159 € (310.98 лв.)
Втора употреба с гаранция
-
Apple iPhone 15 от Flip:
128GB 403.99 € (790.14 лв.), 256GB 535.99 € (1048.31 лв.) -
Apple iPhone 15 Pro Max от Flip:
256GB 699.99 € (1369.06 лв.)