Google: Никога не сме копирали iOS

Google: Никога не сме копирали iOS
Както и по-рано писахме, Samsung призоваха като свидетели по делото, което Apple води срещу тях, хора от екипа на Android. Хироши Локхаймър, вицепрезидент на звеното, което работи по платформата на Google, разказа в съда за ранната работа на екипа като целта му беше да убеди съдебния състав, че разработката никога не е следвала или копирала това, което предлага iOS. Според него първоначалната цел на Google е била да създаде платформа, която е коренно различна от iOS и има съвсем различна идентичност.

Според Samsung повечето от патентите, за които Apple претендират, че са нарушени, всъщност са част от основната функционалност на Android и Google са ги добавили, преди Apple да ги патентоват. Apple обаче вярват, че стратегията за развитие на Samsung е да копира работата на Apple. Според показанията на Локхаймър, Android има хиляди фукции и всички те имат за цел да улеснят работата с платформата, а функции като синхронизация във фонов режим и създаването на бързи връзки са били създадени през 2005 или 2006 г., което е доста преди да се появи първият телефон с Android.

http://www.cnet.com/news/google-exec-we-never-copied-iphone-features-for-android/


  • ако говориш за приложенията в маркета... ами то си е до разработчиците. А и ти не би ли предпочел ако ти се наложи да ползваш друг телефон да не търсиш как работи програмата?
    butch_bs
  • Нормално е нещата да са близки. Все едно един да измисли клавиатура с вдлъбнати копчета, а другия да пусне на пазара такава с копчета тип \'пирамида\'. Няма как да стане.
    spe
  • Бхахахах! О неее, „никога не са копирали\" - нееее! И един мармот завива шоколад, нали, Гигъл? Милите лъжци. :D
    strikercho
  • Дизайна е въпрос на вкус. Аз например смятам че iOS е ужасно грозна в сравнение с дизайна на Android. Не знам кой от кого и какво е копирал но конкурентни продукти е нормално до някъде да имат сходства. Windows Phone е доста различна (дизайна) и това е една от причините да не е толкова разпространена.
    nikito_blend
  • Няма какво да говорим ясно е на всички че Google са копирали цялостната идея на Android от Apple само напълно наивен човек може да мисли че това не е така. Не защитавам Apple но фактите са си факти когато погледнеш Android виждаш едно много грозно копие на iOS и дизайна на повечето приложение следва изцяло този на приложенията за iOS. Който не вярва нека да погледне едно и също приложение за iOS Android и WP и веднага ще види невероятната прилика между iOS и Android и като се има в предвид че iPhone въведе този интерфейс на меню и приложения сами може да се сетите кой кого копира. ;) Тази тема е безсмислена нека всеки да си ползва каквото му харесва без да се вълнува толкова от къде е копирано всеки копира така че за нас потребителите няма толкова фатално значение.
    kadiev