Honor планира да добави функции с изкуствен интелект в Magic OS 8.0

Honor планира да добави функции с изкуствен интелект в Magic OS 8.0

Honor не крие амбициите си по отношение на добавянето на функционалности с изкуствен интелект в смартфоните си. Такава заявка от компанията направиха още с премиерата на серията Magic6 в рамките на Мобилния конгрес в Барселона, а сега научаваме и какво още можем да очакваме.

В рамките на събитието VivaTech в Париж, Honor споделя, че е отдадена на добавянето на опции за персонализиране чрез изкуствен интелект, функционалности за защита на личните данни и 4-слойна архитектура с ИИ на всяко ниво от потребителското изживяване (запис от презентацията на Джордж Дзао има тук).

Графичният интерфейс базиран на Android 14, Magic OS 8.0 е първият в сектора, който залага на предсказване на намеренията на потребителите и в отговор на това предоставя възможности за взаимодействие. Такава опция е Magic Portal, която интелигентно консолидира сложни задачи просто чрез плъзване на съдържание към друго приложение.

Според Honor Magic Portal поддържа 100 от най-популярните приложения като LINE, WhatsApp, Google Suite, Instagram, Facebook, YouTube и ebay в седем различни сценария. Това включва решения за пътуване, продуктивност, забавление и социални мрежи. Плановете на компанията са да разшири възможностите.

MagicOS 8.0 допълнително подобрява удобството на потребителите на серията Magic V2 (Magic V2 и Magic V2 RSR Porsche Design), като предлага функции на личен асистент на платформено ниво за задачи като сканиране на съдържанието от приложения, както и нагледно обобщаване на събития, срещи, бележки и други дейности в „Моят ден“.

Новата версия включва подобрени анимации за по-плавно изживяване и добавя функцията Magic Capsule и към Magic V2. Сред новостите е и опцията Ultra Power Saving Mode за пестене на енергия. Потребителите могат и да коригират размерите и позициите на папките на началния екран и да ги струпват една върху друга. 

Honor разкрива и плановете си да внедри функции с генеративен ИИ в своите предстоящи смартфони. Също така компанията обяви и партньорството си с Google Cloud за тези цели.

Иначе Honor ще представи серията си смартфони Honor 200 на 12 юни в Париж, като тя ще използва Magic OS 8.0. Magic OS 8.0 вече достига до Magic V2 и Magic V2 RSR Porsche Design като може да се инсталира още сега, а скоро ще е достъпен и за Honor 90.

Източник: Android Authority