Honor изпревари Xiaomi в Китай

Honor изпревари Xiaomi в Китай

Измина близо година от отделянето на Honor от Huawei и по всичко личи, че вече самостоятелната компания се справя отлично. Това е в особена сила за пазара в Китай. По данни на Canalys, Honor вече е третият по големина доставчик на смартфони в Китай, изпреварвайки дори Xiaomi.

През третото тримесечие на годината компанията е доставила 14.2 милиона устройства, което представлява ръст от 25% на годишна база и 105% спрямо предходното тримесечие. Honor има дял от 18% в Китай, а успехът на компанията се отдава на преминаването на потребители от Huawei към по-нови устройства на Honor.

Лидери на пазара в страната са две компании от групата на BBK Electronics. vivo е на първо място с 18.3 милиона доставки и дял от 23%, следвана от Oppo (включително OnePlus) с 16.5 милиона доставки и дял 21%. Xiaomi вече е на четвърто място с доставени 10.9 милиона смартфона. Apple отчита ръст от 62% на годишна база до 8.2 милиона доставки.

Източник: Canalys