iPhone-и отиват към Луната с Artemis II

iPhone-и отиват към Луната с Artemis II

Екипажът на мисията Artemis II на НАСА излетя с iPhone-и за своята мисия около Луната, като устройствата се използват като лични средства, а не са официална част от системите на космическия кораб.

През февруари НАСА одобри използването на лични смартфони от астронавтите, с което сложи край на продължилата десетилетия забрана за потребителска електроника в пилотирани мисии.

НАСА пренасочва всички данни от устройства през комуникационните системи на космическия кораб. Това изглежда очевидно, тъй като в космоса няма мрежи.

Телефоните могат да записват и да се свързват с Wi-Fi на борда, но мрежата на НАСА поддържа стабилна връзка и предава данните към наземните станции. Новата политика отпуска контрола, без да променя начина, по който мисията функционира, като дава на астронавтите възможност да правят снимки и видеозаписи.

Част от медийното отразяване се фокусира върху iPhone-ите вътре в оранжевите спасителни костюми Orion на екипажа, което ги прави да звучат по-интегрирани, отколкото са в действителност.

Няма потвърждение кои модели iPhone са на борда, въпреки твърденията, циркулиращи онлайн. НАСА не е обявила партньорство с Apple, нито има индикации за координирани маркетингови усилия за мисията.

Оферти на деня


Втора употреба с гаранция