OnePlus може да отдели Nord като бранд или самостоятелна компания

OnePlus може да отдели Nord като бранд или самостоятелна компания

През голямата част от съществуването си, OnePlus залагаше само на смартфони от висок клас. Това се промени с въвеждането на линията Nord, която включва модели от среден и нисък клас.

Сега нови данни сочат, че компанията може да отдели продуктовата серия в отделен бранд, като разшири значително предложенията си. Подобен ход не би бил изключение, като има и други примери, в които се залага на отделен бранд, който има някакво ниво на независимост от компанията майка.

Примери за такива са Oppo с Realme, Vivo с iQOO и Xiaomi с POCO. Източниците посочват, че Nord може да бъде дори самостоятелна компания със собствени магазини и служители. Освен това маркировката на бъдещите телефони може да не включва наименованието OnePlus или то да е преформулирано.

Източник: TheMobileIndian