Oppo Reno7 Pro използва Dimensity 1200 Max и 90Hz AMOLED екран

Oppo Reno7 Pro използва Dimensity 1200 Max и 90Hz AMOLED екран

През ноември Oppo представи първите попълнения в новата си серия смартфони Reno7 в Китай. Сега отбелязваме и постепенния им международен дебют, първоначално в Индия. Там ще са налични Oppo Reno7 и 7 Pro.

Reno7 Pro включва AMOLED екран с диагонал 6.5 инча, честота на опресняване 90 херца и отвор, в който е поместена 32MP селфи камера със сензор Sony IMX709. Панелът има защита Gorilla Glass 5 и максимална яркост до 920 нита.

Моделът разчита на чипсет Dimensity 1200 Max с 5G модем, 12GB LPDDR4x RAM и 256GB UFS 3.1 памет за файлове без слот за памет карта. Батерията е двуклетъчна и с капацитет 4500 mAh с технология за бързо зареждане до 65 вата. В софтуерно отношение е използвана Android 11 с ColorOS 12.

Основната му камера е тройна и включва 50MP сензор Sony IMX766, 8MP с ултраширокоъгълен обектив и 2MP за макроснимки. Около секцията с камерата има LED светлинен елемент, който показва наличието на известия и др. Телефонът ще се предлага в син и черен цвят с цена 39 999 рупии (467 евро).

Базовият модел, Reno7, залага на LTPS AMOLED екран с диагонал 6.4 инча, резолюция Full HD+, честота на опресняване 90 херца и отчитане на допир до 180 херца. И тук има защитно покритие Gorilla Glass 5, а максималната яркост е 800 нита. Използвана е 32MP селфи камера поставена в отвор.

Устройството използва чипсет Dimensity 900, спрямо Snapdragon 778G в китайския вариант, който е комбиниран с 8GB RAM и 256GB UFS 2.2 разширяема памет за файлове. Телефонът предлага същите батерия и бързо зареждане като при Pro варианта.

Основната камера включва 64MP сензор, 8MP с ултраширокоъгълен обектив и 2MP за макрокадри. Oppo Reno7 ще се предлага в син и черен цвят с цена 28 999 рупии (339 евро).

Компанията представи и още два продукта в Индия. Това са умният часовник Watch Free и слушалките Enco M32.

Източници: Oppo (1), (2)


Втора употреба с гаранция