Разработчиците вече могат да принуждават потребителите да обновят приложенията си за Android

Преди около половин година, по време на Android Dev Summit, Google представи нов начин, по който разработчиците на приложения за Android могат да принуждават потребителите да инсталират обновления. Досега тази възможност беше достъпна само за избрани партньори на компанията, но по време на конференцията Google I/O стана ясно, че вече е налична за всички разработчици. Паралелно с това е финализирана опцията за динамични обновления, която дава възможност за модулна актуализация on demand, което намалява размера на първоначалния инсталационен файл.
В момента при наличие на обновление то може да се инсталира автоматично или ръчно през Play Store, като понякога получавате известия за наличието на актуализация. С новата функционалност, наречена Inline Updates, разработчиците ще могат да накарат потребителя да обнови приложението чрез блокирането му при отваряне и визуализиране на съобщение за обновление. Процесът се извършва на заден план, а след инсталацията то се рестартира. Отбелязва се, че този тип актуализации са предвидени при добавяне на нови функционалности или отстраняване на бъгове и критични уязвимости.
Източник: Tech Crunch
Оферти на деня
-
Apple iPhone 12 от AMCO:
64GB 1499 лв., 128GB 1639 лв. -
Apple iPhone 13 от CityTel:
128GB 1739 лв., 256GB 1979 лв. -
Apple iPhone 12 mini от SLOT MOBILE:
64GB 1240 лв., 128GB 1399 лв. -
Xiaomi Redmi Note 10 Pro от MOBILE POINT:
128GB + 6GB RAM 529 лв. -
Apple iPhone 13 Pro Max от BROS:
128GB 2499 лв., 256GB 2749 лв., 512GB 3229 лв.
По темата:
Въпреки, че му зададох да НЕ се ъпдейтва, той най-нагло си се ъпдейтва и съответно вече не работи. Та се наложи да сваля моднат стар super su от 4pda,
Сега си сваля ъпдейта, ама нъц, не успява да го инсталира и да ме прецака, пакетите са несъвместими.
Т.е. Това е лоша новина - увеличава се риска особено при стари телефони или просто такива, с които поредният ъпдейт просто не работи нормално, да търсиш и инсталираш моднати версии, в които може да има модул за следене, троянци. Проверка на файла във virus total определено помага, но не е абсолютна гаранция, понякога минават месеци, докато една зараза стане масова и почне да се разпознава.