Мобилни телефони
Samsung е лидер на пазара на телевизори за 15-а поредна година

По данни на компанията за пазарни анализи Omdia, Samsung Electronics е най-големият производител на телевизори за 15-а поредна година. Данните показват, че компанията има пазарен дял по приходи от 31.8% през последното тримесечие на изминалата година.
За цялата изминала година делът на Samsung от приходите в този сектор е 31.9%. Компанията е водеща в повечето страни, включително САЩ. Отчита се и продължаващ ръст на продажбите на QLED телевизори.
Наскоро Samsung представи и първите QLED модели с технология Mini-LED. Те предлагат по-високи нива на яркост, по-дълбок черен цвят и по-високо съотношение на контраста. От компанията споделят очакванията си, че ще запазят лидерската си позиция и през настоящата година.
Източник: Samsung
Ейй, лошо нещо е завистта и желанието непременно да се надделее, дори и с ирония. Нека бъдем по-безпристрастни, обективни и толерантни.
За съжаление много се откломихме от темата.
По-долу някой беше писал и мога да потвърдя, че Сони се справя перфектно с обработката на 720p. На 65 инча качеството си е супер!
Ето една бърза търсачка:
Is H265 better than H264?
Generally, newer video compression standards will offer performance advantages compared to existing ones. For example, H. 265 HEVC is known to be 40% more efficient than H.264 with the cost of 10x more complexity.
[url=https://en.wikipedia.org/wiki/Quadro#Quadro_RTX]Quadro/Radeon Pro/RTX A6000"Качеството" на телевизора ти зависи от възможностите за upscaling и мениджъра на управление на картината (image processing engine). Sony традиционно имат много добра вътрешна обработка на сигнала и даже 720p на UHD-екран може да изглежда страхотно. Сигналът до телевизора има значение, но даже и да е сравнително качествен, ако не се обаботи правилно преди да се подаде на пикселите, ще получиш смесица от шум и некачествени цветове. Затова и при много OLED-и, SD и HD съдържание изглежда толкова зле. От една страна, екранът показва всеки недостатък на сигнала (защото е много добър при изобразяването му), от друга - upscaling-ът куца. Но това не са единствените фактори и дискусията е дълга.
LED-лампите (а и не само LED) наистина трептят, особено по-старите поколения. След първите няколко години на масово производство за потребителски цели, обаче въведоха задължителни стандарти за честотите им на работа и в момента, която и да купиш ще е задължително с невъзприето от 99% от хората трептене. Има си специален стадарт за ЕС и нищо, което не го покрива не влиза вътре, независимо дали се прави в Турция, Китай, Виетнам или на Марс.
Не знаех, че има EMF-завеси, хаха. Тези от линка, обаче си променят цвета и даже продавачът си го пише. На това отгоре трябва да се перат и със специален прах и кой знае какво правят вътре в пералнята на останалите части с времето. По-добър вариант е K- или друго нискоемисионно стъкло, което си има решетка от метал и естествено блокира от радио вълни през топлоотдаване до всичко останало на високи EMF честоти. Ако пък стъклата са три - троен стъклопакет, ако ще и без К-стъкло, ефектът пак ще е подобен. Естествено - част от сградата, почти вечно, едно забърсване от време на време и е като ново. Чиста работа.
Както и board и Ванката казаха вече, стресът ще ни убие много преди EMF и ШИМ-а. Аз си имам EMF-метър (3-аксиален) и много добре си знам кое какво излъчва. Даже клавиатурата на компютъра ми е RGB и черпи ток от USB-порт на компютъра. Няколко пъти ми се случва да пиша или да си държа ръцете върху клавишите и после да свържа смартфона си към картовия четец с USB портовете на фронталната част на кутията и няколко пъти си мислих, че съм убил цялата платка на четеца. Пръстите ми генерират статично електричество при докосване на четеца или през кабела и платката умира, а операционната система казва, че USB-портът към който включвам устройството е "неразпознат". Трябва да изключа компютъра, да го изключа от мрежата за 10 минути, така че BIOS-ът да превключи на батерия и чак тогава при стартиране всичко по дъното пак започва да работи. Случвало ми се е при същия малък токов удар от пръстите ми, статичното електричество да се пренесе върху дънната платка и оттам през видеокартата към монитора, който да присветне през display port-а. Щом една USB-клавиатура предизвиква такива ефекти в комбинация с останалите ЕMF-полета около нея, какво да говорим за захранването на компютъра, за видеокартата (особено под натоварване), за говорителите или събуфера, свързани с компютъра? Измерил съм всичко и знам посоката на излъчване и периметъра на полетата. И какво от това? Спрях ли да ги използвам? Не! Ще спра ли? Не! Попреместих ги. Освен това, кутията на компютъра е с близо 2 мм. алуминий с изключение на прозореца, през който се виждат частите и повечето полета се филтрират и остават вътре. Но и да не бяха, пак най-много да бях преместил това или онова и дотам.
Наистина е смешно да се живее в Клетка на Фарадей в свят на излъчване и трептене отвсякъде. Добре, вкъщи EMF-щори, а навън? А в училището на децата, където не са 2 клетки на мобилния оператор, а 10 във всички посоки и още 80 wi-fi мрежи на всеки квадратен сантиметър. Ами вкъщи в сграда с апартаменти под теб, над теб и около теб? Там какво - алуминиево филио по главата и ръцете? И специални космически якета, разработени от НАСА за астронавтите като излизат от станцията да правят ремонти на космическата радиация?
Иначе и мен ме дразнят трептенията например в луминисцентните лампи например, но там са 50 Hz. Сините над 5000 К също са ми неприятни.
Вече има доста по-евтини Осрам без трептения и с 4000 К.