Sony ще потърси други опции за мобилния си бизнес, ако той не донесе печалба догодина

Sony ще потърси други опции за мобилния си бизнес, ако той не донесе печалба догодина

Sony все още се опитва да направи бизнеса си с телефони печеливш и засега той остава част от компанията, но съдбата му може да се промени, ако загубите продължат. Според изпълнителния директор на Sony Казуо Хирай японците ще разгледат наличните опции пред подразделението, ако то отново е на загуба през следващата бизнес година.

Изявлението пред група репортери е цитирано от Reuters и в него се посочва, че ако подразделението донесе печалба през финансовата година с начало април 2015 година, компанията ще продължи да прави смартфони. През юли Sony понижи прогнозата за представянето на мобилния си бизнес през тази година и заяви, че той ще донесе загуба от 60 милиарда йени (500 милиона долара), вместо първоначално очакваната загуба от 39 милиарда йени (325 милиона долара).

Източник: Reuters


Втора употреба с гаранция

  • Да, Sony има нужда от силни продажби, но на тази цена за Z-серията няма как да стане. Може би нещата ще се получат за тях, ако инвестират десетина лева в по-добра оптика за камерата и отделно DSP за нея. Все пак Sony е неоспоримият лидер при сензорите за цифрови камери. Ако не могат да диференцират смартфоните си по този показател, значи не правят нещо както трябва.
    A4i
  • Ох, Андроида им бил проблема. Ами да слагат DOS тогава. Малка революция - също като лаптопите, ще си ги купуваме без ОС. И дизайна не им е проблем - следва една линия и телефоните им се познават. Да не говорим, че чак Apple едно време правеха прототипи с "като Сони" вид. Проблемът на Сони е цената. В тоя пазар, дето всеки втори китаец взе да произвежда телефони за без пари, те решиха да продължават да си тъпчат телефоните със скъпи или направо излишни технологии (NFC wtf?) и резултатът се вижда, както вече беше отбелязано, в Z5. Хем по-ниските класове телефони вече са добра алтернатива на топ класа, хем тия другари са решили да се бият с ябълките и закривените. Греда.
    Nuckito
  • андроида не им е проблем проблем им е маркетинга и това че дизайна на всички модели е един и същ от 5 години, проблема им е че много греят, напълнили са телефона с куп излишни апликейшъни. Проблема е че само да вдигнеш цената изкуствено не става, не може телефона като излезе да струва 1200лв и половин година след това 500лв. Това с пускането на 2 флагмана на година също е грешка
    TNT9
  • С тоя Бъгав андроид......няма да си взема никога техен телефон(no)(no)(no)
    mathur
  • Подкрепям. Ако махнат или поне разнообразят глупавия и бъгав Хандроид, тогава ще се замисля.
    strikercho
  • да определено някакъв вид пакетни предложения или отстъпки ще са супер успешни... но много грешна политика да обявяваш че ако до година не си на плюс може ида не предлагаш повече телефони... кой аджаба ще си купи сега телефон от тях ако се чуди ще ги поддържат ли от догодина или това ще е последния им модел... малко тъпо
    Loоper
  • Да върнат Walkman и Cybershot серииите и разчупят малко дизайна на телефоните. Разбира се и намалянето на цените ще помогне много. Да пуснат повече бонуси за лоялните клиенти и феновете на марката (отстъпки за PS, игри за PS, телевзори и тн.)
    dxv_pro
  • Така е, спор няма! :)
    qnkokostov21
  • Android-а не им е никакъв проблем, без него са обречени на този етап.По-добре изп. директор да се праждосва от фирмата щото нищо не разбира.При цена от 1500 1600 лв за Z5-ца и след 5 години ше са на минус.Но телефоните са им добри- лично мнение.Само да понижат цените и резултата няма да закъснение.
    Gosheto08
  • Че Андроид-ът е добър! Какво не му харесваш? :D:D:D:D:D
    qnkokostov21