LG KC910 Renoir

Сензорните интерфейси в момента несъмнено се радват на голяма популярност и една от компаниите, виновни за големия интерес, е корейската LG. Тя дори изпревари Apple в тази област с премиерата на LG Prada, който в известна степен можем да разглеждаме като първия представител на новото поколение телефони, оптимизирани за използване чрез докосване. Оттогава досега LG работи неуморно в тази насока, като с всеки следващ сензорен телефон добавя по нещо ново като следствие от натрупания опит. След успешния Viewty наследникът му KC910 може да се похвали и с това, че е най-функционалният телефон, излизал от заводите на LG. Разбира се, когато става дума за телефоните, предназначени за пазара извън Южна Корея. И така, LG KC910 Renoir стана първият телефон със сензорен интерфейс, снабден с 8MP камера, но освен това предлага още един куп екстри, които съвсем не са излишни. Верни на традициите си, LG избраха още едно име за телефона и то е Renoir - компанията твърди, че разработката на устройството е вдъхновена от френския художник-импресионист Пиер-Огюст Реноар. Името трябва да ни подскаже и че основният фокус в KC910 попада върху неговите фотовъзможности.
Review of LG Renoir from Mobile Bulgaria on Vimeo.
Размерите на LG KC910 Renoir са 107,8 х 55,9 х 13,95 мм при тегло 114 грама. Корпусът е изработен изцяло от висококачествена пластмаса, като нейното покритие е различно за различните детайли. Върху лявата страна са поставени слотът за microSD карта и портът за включване на handsfree, зарядно или кабел за връзка с компютър. Отдясно откриваме двоен бутон за управление на силата на звука, друг за заключване на дисплея и още един за активиране на камерата. Отзад е разположен обективът на камерата, който е защитен с активен предпазител.
Подобно на другите модели със сензорен дисплей на LG, и тук натискането на виртуалните бутони се съпровожда с кратка вибрация и дори звуков сигнал. Това улеснява ползването на интерфейса, тъй като осигурява физическо усещане при активиране на даден контрол. Силата на вибрацията и на звуковия сигнал може да бъде настроена през менюто според персоналните предпочитания. Яркостта на дисплея може да се управлява ръчно или автоматично чрез добавения сензор в зависимост от околната осветеност. Батерията, на която разчита LG KC910, е с капацитет 1000 mAh и при нормално използване на телефонните функции тя би трябвало да ви е достатъчна за малко над два дни работа.
Примерни снимки:
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_332.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_331.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_330.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_329.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_328.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_327.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_326.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_325.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_324.JPG
Видеовъзможностите на LG KC910 включват запис с максимална резолюция 640 х 480 пиксела при 30 кадъра за секунда. Това е, ако искате да направите стандартен клип. Не по-малко интересна е и опцията за запечатване на QVGA видео при 120fps, което е подходящо за заснемане на бързо движещи се обекти и след това за разглеждането им на забавен каданс. Има и вариант за запис на видео при 5fps, което при възпроизвеждане с нормална скорост бива показвано на бързи обороти. Освен записа на висококачествено видео KC910 се справя и с възпроизвеждането на видео. Телефонът е DivX сертифициран, като няма проблеми и с плейването на Xvid файлове. Това означава, че ако имате видео в такъв формат, можете директно да го прехвърлите в телефона, за да го гледате, без да е нужно да го конвертирате (зависи и от резолюцията).
Примерни видеоклипове в различните режими на работа:
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_333.rar
Сред другите екстри, които корейската компания е включила в телефона, е aGPS приемник. От него се възползва както инсталираната мобилна версия на Google Maps, така и камерата, която може да добави геотагове към снимките. Спортните натури сигурно ще оценят приложението Jogging Buddy, което дава полезна информация за изминатото разстояние и времето при ходене или бягане. Съхранява и подробен журнал с информация за тренировките. За бърз трансфер на данни можете да разчитате на поддръжката на HSDPA 7.2Mbps и на Wi-Fi мрежи - нещо, което ще е от полза за отличния уеббраузер. Добавено е и приложение за разглеждане на TXT, PDF, DOC, PPT и XLS документи и набор от мобилните предложения на Google - Search, Maps, Mail, Blogger и YouTube.
Видео галерия
Review of LG Renoir from Mobile Bulgaria on Vimeo.
Апарат и управление
Корпусът е със стандартната форма за устройствата със сензорен интерфейс и е малко вероятно да ви изненада. Заоблените ъгли правят захвата на телефона удобен, а към основните начини за управление не е нужно да се привиква - все пак върху лицевата част, освен предната камера и сензора за околна осветеност, са разположени само три бутона: зелена и червена слушалка и бутон служещ за превключване между отворените приложения и бърз достъп със списък от предпочитани програми. Бутоните са изработени от прозрачна пластмаса и символите върху тях са видими само когато бъде активирана подсветката им.Размерите на LG KC910 Renoir са 107,8 х 55,9 х 13,95 мм при тегло 114 грама. Корпусът е изработен изцяло от висококачествена пластмаса, като нейното покритие е различно за различните детайли. Върху лявата страна са поставени слотът за microSD карта и портът за включване на handsfree, зарядно или кабел за връзка с компютър. Отдясно откриваме двоен бутон за управление на силата на звука, друг за заключване на дисплея и още един за активиране на камерата. Отзад е разположен обективът на камерата, който е защитен с активен предпазител.

























Дисплей и интерфейс
Най-интересната - видима на пръв поглед - характеристика на телефона е неговият голям 3" сензорен дисплей. Той е с резолюция WQVGA (240 х 400 пиксела) и е способен да изобрази по впечатляващ начин до 262К цвята. Работата с него е удобна както с помощта на пръсти, така и чрез включения в комплекта телескопичен стилус, а чувствителността му е висока. Подобно на Viewty, и тук той не е поместен в корпуса на телефона, а може да се прикачи към него като аксесоар. Това може да се окаже неудобно за много потребители, но пък нуждата от стилус е малка, освен ако не държите на функцията за разпознаване на ръкописен текст. Интерфейсът е оптимизиран за работа с пръсти и това, по наше мнение, е най-добрият начин за ползване на телефона. Основният екран е различен от този във Viewty главно заради добавената поддръжка на уиджети - малки приложения, които дават бърз достъп до различни приложения и функции. Например така можете да изведете връзка към музикалния плеър, календара, прогнозата за времето, часовника, радиото и т.н. Активирането им става лесно и направо от основния екран, а ако са повече и всички не могат да бъдат показани едновременно, софтуерът поддържа превъртането им само с плъзване на пръст върху екрана. За автоматичното завъртане на интерфейса има акселерометър.Подобно на другите модели със сензорен дисплей на LG, и тук натискането на виртуалните бутони се съпровожда с кратка вибрация и дори звуков сигнал. Това улеснява ползването на интерфейса, тъй като осигурява физическо усещане при активиране на даден контрол. Силата на вибрацията и на звуковия сигнал може да бъде настроена през менюто според персоналните предпочитания. Яркостта на дисплея може да се управлява ръчно или автоматично чрез добавения сензор в зависимост от околната осветеност. Батерията, на която разчита LG KC910, е с капацитет 1000 mAh и при нормално използване на телефонните функции тя би трябвало да ви е достатъчна за малко над два дни работа.
























































Камера
Голямата гордост на LG KC910 Renoir е неговата камера с резолюция 8МР и оптика, сертифицирана от Schneider-Kreuznach. И съвсем като истински фотоапарат, телефонът разполага с ксенонова светкавица и различни фотонастройки, сред които и ръчен, и автоматичен фокус, и с възможността за използване на светлочувствителност по ISO до 1600 - това определя количеството светлина, което сензорът може да приеме, а така се подобрява работата в слабоосветени условия. Сред възможностите на камерата е и така нареченият Touch Shot режим. В него е достатъчно да докоснете на дисплея мястото, което искате да бъде на фокус, и когато вдигнете пръст, камерата ще задейства и ще направи снимка. Това улеснява допълнително работата с камерата, тъй като няма нужда да търсите бутон, с който да снимате. KC910 предлага още фотоекстри: функция за проследяване на лицата в кадър и запазване на фокуса върху тях плюс такава, която следи дали хората, които снимате, не са мигнали в момента на натискане на бутона. По подобен начин работи и Smile Shot, като снима в момента, в който хората се усмихнат. За феновете на фотографията са осигурени и още няколко режима за "креативно" снимане. Beauty Shot разкрасява обектите ви, като премахва различни недостатъци от лицата им и ги прави по-ярки и отчетливи. Функцията е особено подходяща за портретна фотография, като вероятността след това да ви се наложи да редактирате кадрите с компютърен графичен редактор намалява. Art Shot на свой ред позволява да разкрасите снимките с различни артистични ефекти - симулиране на стара черно-бяла фотография, модифициране на експозицията за постигане на по-интересен резултат, и др. Включени са още панорамен режим и режим за бързо заснемане на 9 последователни снимки.Примерни снимки:
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_332.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_331.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_330.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_329.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_328.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_327.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_326.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_325.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_324.JPG
Видеовъзможностите на LG KC910 включват запис с максимална резолюция 640 х 480 пиксела при 30 кадъра за секунда. Това е, ако искате да направите стандартен клип. Не по-малко интересна е и опцията за запечатване на QVGA видео при 120fps, което е подходящо за заснемане на бързо движещи се обекти и след това за разглеждането им на забавен каданс. Има и вариант за запис на видео при 5fps, което при възпроизвеждане с нормална скорост бива показвано на бързи обороти. Освен записа на висококачествено видео KC910 се справя и с възпроизвеждането на видео. Телефонът е DivX сертифициран, като няма проблеми и с плейването на Xvid файлове. Това означава, че ако имате видео в такъв формат, можете директно да го прехвърлите в телефона, за да го гледате, без да е нужно да го конвертирате (зависи и от резолюцията).
Примерни видеоклипове в различните режими на работа:
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/data/2008/07/file_333.rar
Мултимедия, игри и приложения
Освен че е първият телефон със сензорен интерфейс и 8MР камера, LG KC910 Renoir е и първият телефон, снабден с мобилната технология Dolby Mobile, набор от няколко различни системи за обработка на звука. Нейната цел е да осигури по-качествен звук при слушане на цифрова музика, като направи ниските честоти по-плътни, а високите - по-ясни. Още мултимедийни възможности добавя FM радиото.Сред другите екстри, които корейската компания е включила в телефона, е aGPS приемник. От него се възползва както инсталираната мобилна версия на Google Maps, така и камерата, която може да добави геотагове към снимките. Спортните натури сигурно ще оценят приложението Jogging Buddy, което дава полезна информация за изминатото разстояние и времето при ходене или бягане. Съхранява и подробен журнал с информация за тренировките. За бърз трансфер на данни можете да разчитате на поддръжката на HSDPA 7.2Mbps и на Wi-Fi мрежи - нещо, което ще е от полза за отличния уеббраузер. Добавено е и приложение за разглеждане на TXT, PDF, DOC, PPT и XLS документи и набор от мобилните предложения на Google - Search, Maps, Mail, Blogger и YouTube.