Apple ще избере извити OLED панели за всички версии на iPhone 8

Apple ще избере извити OLED панели за всички версии на iPhone 8

Източници на The Korea Herald споделят, че най-вероятно всички варианти на iPhone 8 ще са снабдени с извити OLED дисплеи. Според изданието Apple е поръчала на Samsung само панели с пластмасова основа вместо със стъклена, а именно те се използват за създаване на извити дисплеи като този в Galaxy S7 edge например. Компонентите със стъклена основа са за устройства с традиционен плосък дисплей. Информацията разкрива, че корейците имат капацитета да доставят на американската компания малко под 100 милиона извити OLED панела, но все пак засега не се надявайте да видите iPhone 8 със сгъваем дисплей. Вчера пак от Корея се появи информация, че LG се кани да започне масовото производство на такива панели за Apple, Microsoft и Google през 2018 г. и вероятно и Samsung ще е готова да започне доставките по същото време.

Все пак Apple ще се опита да намери начин да отличи новите си смартфони от флагманите на Samsung, които очакваме догодина да са налични само във варианти с извит дисплей. Източникът на изданието посочва, че американците може да добавят допълнителна сензорна технология, която ще позволи на телефоните да реагират по различен начин, когато потребителите докосват страничните повърхности. Тази възможност обаче все още не е потвърдена, посочва The Korea Herald. Предполага се, че Samsung ще достави между 70 милиона и 100 милиона извити панела, което е по-малко от общите годишни продажби на iPhone, но все пак премиерата на новите модели се очаква през есента на 2017. За доставката на плоски LCD панели Apple ще се обърне към LG Display и JDI.

Източник: The Korea Herald


Втора употреба с гаранция

  • Но не са сертифицирани и с логото на Ябълката... :D
    PoceH_BS
  • -
    npet
  • Ами не са функционални, освен за гъзария, за нищо друго не стават... Снимки ли ще разгледаш нормално, видео ли... Отделно, че точно на извитите места се появява пречупване на светлината под друг ъгъл и винаги блести... Извивката трябва да е лека и в обратна посока, като при телевизорите, ако говорим за функционалност. Бих предпочел S7 пред S7 edge, ако нямам друг избор, разбира се, въпреки, че е с по-малък дисплей. Ако целта е единствено минимизиране на рамките-има други начини и китайците го правят вече. :)
    milenski73
  • [Quote]От дълги години ползвам айфон, но ако вкарат тези дебилни извити дисплеи във всички модели, ще мигрирам без да се замисля. [/Quote] Е кое толкова ти пречи в извитите дисплеи, че не можеш да го преживееш? Не знам защо си мисля, че като изкарат някакъв уникален дизайн, хората плюещи извитите дисплеи после ще са първи на опашкатаа. Предполагам, че ще са измислили някаква по-интересна функционалност на извивките, та ще има и какво полезно да се взаимства останалия свят. Поне дано де, че не са чак толкова идейни в последните години.
    board
  • В комплекта ги има, ако ще и стотици да струват. Не е за това думата...
    milenski73
  • Че аз си ги мразя и без извит дисплей. :D Само като погледна колко струва обикновенния им кабел USB-lightning (60-80лв.) и веднага почвам да ги мразя, а като видя и цената на адаптора lightning-3,5 mm jack и направо ми идва да ги избия до крак, както нашето правителство. :D
    Wallker