Google подготвя два телефона с 5G свързаност

Google подготвя два телефона с 5G свързаност

Наскоро научихме, че Google ще представи най-новия си смартфон Pixel 4а днес. Междувременно лийкърът Ишан Агравал (@ishanagrawal24) сподели изображение, което загатва, че компанията планира да представи още два телефона и то с 5G свързаност.

В рендъра най-вероятно виждаме Google Pixel 5 и Pixel 4a 5G, като е възможно вторият модел да е по-голям от първия. Изглежда Pixel 4a ще е по-малък от 5G варианта, което е логично, ако имаме предвид добавянето на по-мощен хардуер.

Лийкърът споделя и основните параметри на Google Pixel 4a, който ще предложи OLED дисплей с диагонал 5.81 инча, резолюция Full HD+ и съотношение на страните 19.5:9. Освен това ще са налични функционалност Always On Display и отвор, в който ще бъде поставеа 8MP селфи камера.

Ще са налични още чипсет Snapdragon 730G, 6GB RAM, 128GB памет за файлове и батерия с капацитет 3080mAh. Основната камера ще предложи 12-мегапикселов сензор с бленда f/1.7 и система за оптична стабилизация. Очакваната цена на устройството в САЩ е 349 долара, а на Pixel 4a 5G, 499 долара.