HTC подготвя смартфон с безрамков дисплей

HTC подготвя смартфон с безрамков дисплей

През последните дни ни изненада новината, че HTC продава на Google част от своя инженерен екип, но тайванската  компания продължава да разработва своето продуктово портфолио и дори обеща нов флагмански модел. Ако последните слухове около плановете й се окажат верни, може да не се наложи да чакаме дълго, за да видим това устройство. Френският сайт FrAndroid твърди, че следващият топмодел на HTC ще се казва U11 Plus и засега е известен с кодовото име Ocean Master.

Според информацията устройството ще бъде представено до края на годината и ще показва най-доброто, на което е способна компанията. Освен това ще бъде първият й телефон с безрамков дисплей. По отношение на техническите характеристики очакваме 5,99” дисплей от JDI със съотношение на страните 18:9 и резолюция 2880 x 1440 пиксела, чипсет Snapdragon 835, 4GB / 6GB RAM, 64GB / 128GB UFS 2.1 памет, водоустойчив корпус (IP68), две камери с резолюция 8МР и 12МР, сензори за натиск в страничната рамка (за нуждите на функцията Edge Sense) и поддръжка за QuickCharge 3.0.

Смартфонът няма да има и стандартен жак за слушалки и ще се продава с модел, който се включва в USB-C порта. Най-голямата изненада в случая е въвеждането на 18:9 дисплей, защото досега телефоните на HTC бяха известни със своите сравнително големи рамки. Останалото звучи като U11, така че очакваме същата чудесна камера. От информацията става ясно, че премиерата в Китай е планирана за 11 ноември, когато би трябвало да видим и модела HTC U11 Life, който ще е част от програмата Android One.

Източник: FrAndroid