На възможностите на Casio CA-01C могат да завидят и смартфоните

На възможностите на Casio CA-01C могат да завидят и смартфоните
Въпреки че си представяме Япония като една от страните с най-напреднали технологии, в която мобилните телефони са на светлинни години пред тези, които се продават на западните пазари, на практика в Страната на изгряващото слънце смартфоните съвсем не представляват по-голямата част от устройствата, които се продават там. Въпреки това в летните предложения на местните оператори фигурират доста интересни конфигурации за телефони с разширени възможности, сред които е и Casio CA-01C.

Телефонът носи логото на NTT DoCoMo и всъщност може да съперничи на доста смартфони с характеристиките си. На първо място разполага с 3,4" автостереоскопичен 3D дисплей с резолюция 480 х 854 пиксела, но освен него има и втори 0,8" OLED екран. Камерата на телефона разчита на специално издание на енджина Exilim (от фотоапаратите на Casio) и е с резолюция 16 МР, записва full HD видео и разполага с 3х цифрово увеличение и LED светкавица. Casio CA-01C поддържа също така технологии като DLNA, Wi-Fi, Bluetooth и разполага с инфрачервен порт. Телефонът има възможност за работа като електронен портфейл, разполага с TV тунер, microSDHC слот и HDMI изход и освен това е водоустойчив.


Втора употреба с гаранция

  • Супер възможности от Casio. (yes)
    Amachine
  • Това е много добро съчетание от телефон и камера на Касио :) И е телефон!Няма нужда да се сравнява със смартфоните, но да е светлинни години назад? В такъв случай искам да съм в Япония, пък макар и назад........:) И това, че вече практически са със собствена 4G мрежа е назад, разбира се :) С такъв телефон в ,,Шинкансен" можеш да гледаш видео, сваляно през мобилната мрежа с HD качество :) Скоростта е само 200 км, но......назад е със светлинни години ..... :) И в Япония имат друг мироглед, вкл.и за възможностите на телефоните.Виж формата на телефона, която отдавна не е актуална по света, но те си я харесват :)
    Боби13
  • Освен хардуерните спецификации, не виждам нещо впечатляващо. Остава си обикновен дъмбфон с добра камера. Сравнен с iPhone и всяко Android и Windows Phone 7 устройство е на светлинни години назад.
    deezel
  • Просто Япония е страшно напред, но телефоните са само и единствено за тяхната мрежа :(
    Боби13
  • Ако близките 2 години има по добър смартфон здраве му кажи...(woo)
    sports_man