Nokia се връща към таблетите с T20

Nokia се връща към таблетите с T20

Отдавна не сме виждали таблет с логото на Nokia, като последните опити бяха звучните неуспехи с Windows RT и Nokia N1, от който нямаше особен отзвук. HMD Global обаче възнамерява да се върне на пазара на таблети, като скоро ще видим моделът Nokia T20, съобщава GSMArena.

Британският търговец на дребно MoreComputers показа две версии на T20, като едната е само с Wi-Fi връзка, а другата разполага и с 4G модул. И двете версии ще са със син цвят, като засега няма информация дали ще има и други възможности.

Таблетът ще е с 10.36-инчов дисплей, а сепцификациите му ще са по-скоро скромни с 4GB RAM и 64GB вътрешна памет. Не е ясно още какъв ще е чипсетът, но паметите и цената предполагат, че вероятно става дума за предложение от по-нисък клас. Това ще е и в унисон със стратегията на HMD Global за смартфоните напоследък.

Моделът с Wi-Fi беше листнат с цена 185.38 британски лири, което се равнява на 425 лв., докато 4G версията е 202.01 паунда или 464 лв. Друг търговец, с цени в евро, дава цени съответно 225 и 246 евро. Все още няма официална информация от HMD, като компанията планира голямо събитие на 11 ноември.