Продажбите на електрическия Porsche Taycan задминаха тези на 911

Продажбите на електрическия Porsche Taycan задминаха тези на 911

Porsche разкри, че през 2021 година е отчела най-големите продажби в своята история, а от споделените данни за реализираните модели се вижда нещо много интересно. Оказва се, че продажбите на електрическия Taycan са задминали тези на класиката 911, която също е имала рекордна година. Данните разкриват, че от Taycan са били реализирани 41 296 броя, а от 911 - 38 464, така че явно клиентите са имали по-голям интерес към електрическата спортна кола.

Търсенето на Taycan несъмнено е добра новина за VW, която изпълнява мащабен план за електрифициране на цялото си портфолио. На първо място по продажби през годината е бил Macan, от който са били доставени 88 362 броя. Този модел ще получи електрическа версия и за известно време ще се продават и двата варианта (с ДВГ и ел. двигател). Втори по продажби е бил Cayenne с 83 071 броя, а след това са Panamera (30 220) и 718 Boxster/Cayman (20 502).

Като цяло Porsche отчита рекордните доставки от 301 915 автомобила, което е увеличение с 11% спрямо 2020, която също беше рекордна година. Постижението е впечатляващо защото става на фона на недостига на чипове и нарушенията от пандемията. С 95 671 продажби в Китай Азия е най-големия регион за компанията, а в Европа са били реализирани 86 160 автомобила, а от тях 40% са били plug-in хибриди или електрически. В Северна и Южна Америка са били направени 84 657 доставки.

Източник: Porsche


Втора употреба с гаранция