Samsung ще увеличи значително производството на сгъваеми дисплеи

Samsung ще увеличи значително производството на сгъваеми дисплеи

Samsung планира да увеличи значително производството на сгъваеми дисплеи за смартфони. По данни от запознати източници, цитирани от The Electronic Times, към момента корейците произвеждат по около 260 000 бройки месечно, а целта е този брой да достигне 600 000 през май. До края на годината може да сме свидетели и на месечен капацитет от до милион броя дисплеи.

Тези планове, разбира се, са свързани с големия интерес от страна на потребителите за смартфони със сгъваеми дисплеи. Samsung Display дори ще продава панели на външни компании, а по-високият капацитет на производство ще може да бъде постигнат чрез разширяване на фабриките на компаният във Виетнам. Освен това ще бъдат изградени и нови съоръжения.

Samsung ще закупи оборудване от Philoptics, единствената компания, която произвежда машини, нужни за рязането на панелите. Инвестицията за това ще бъде осъществена на два етапа, като до края на май ще бъде закупено оборудване на стойност 13.8 милиона долара, а до края на юли – за още 5.84 милиона долара.

Производственият процес на сгъваемите дисплеи е доста близък до този на гъвкавите OLED панели, но се отличава от него по процеса на добавяне на компоненти и материали. Затова се налага и разширяването на модулните продуктови линии на компанията във Виетнам.

Източник: The Electronic Times