Sony Ericsson патентова контрол чрез изражения на лицето

Sony Ericsson патентова контрол чрез изражения на лицето
От Sony Ericsson са патентовали интересна система за управление на мобилни телефони, която залага на израженията на лицето на потребителя. Идеята е чрез анализ на изражението технологията да подбере подходяща за настроението му музика. Предвидена е също така възможност и за заснемане на кратък клип, като по този начин ще може да се проследи емоционалното състояние на слушащия, което после да бъде сравнено с музикалните характеристики на песните в телефона.


Втора употреба с гаранция

  • На мен ми се струва, че би била провокативна характеристика на W серията. Досега имат точни попадения - TrackID, SensMe, Shake Control....:)
    Blisss
  • На мен също ми се струва интересно, но не е ли малко безмислено Че те юристи с психоотклонения лесно се намират по-точно те те намират :D
    sa6ik
  • "От Sony Ericsson са патентовали интересна система за управление на мобилни телефони, която залага на израженията на лицето на потребителя. Идеята е чрез анализ на изражението технологията да подбере подходяща за настроението му музика."...или филми. Добра идея,проблема обаче идва когато се анализира физиономията да речем на някой студент по право с психо отклонения и в отговор телефона му почва да възпроизвежда избрани серии от "Бийвъс и Бътхед" или още по лошото-подбрани интервюта на Димитър Пенев :) Ето тогава иди обяснявай,че има грешка :)
    Spiderman_ot_selo