realme 7 Pro - нов конкурент в средния клас

realme 7 Pro - нов конкурент в средния клас

realme има все по-сериозни амбиции за добро представяне на европейския пазар, като за целта компанията дори откри нова централа, която е в Германия. Отскоро едни от най-новите ѝ смартфони вече са налични и у нас - това са realme 7 и realme 7 Pro. Подобно на други китайски производители и realme разчита на успех чрез постигането на добро съотношение между цена и параметри.

В настоящия материал ще ви запознаем с realme 7 Pro, който включва повече от прилични параметри, а сред отличителните му черти са висока мощност за бързо зареждане на батерията, AMOLED дисплей и 64MP камера.

Дизайн

realme 7 Pro е с интересен дизайн, конструкцията му е пластмасова, а гърбът му е с двутоново покритие с матова повърхност. Това до някаква степен предотвратява задържането на отпечатъци. Корпусът има водоотблъскващо покритие, което е полезна добавка, но не прави устройството водоустойчиво.

На гърба откриваме правоъгълна секция с основната камера, която е позиционирана в горния ляв ъгъл. Предната част очаквано е заета почти изцяло от дисплея, в който има отвор за селфи камерата. Страничните рамки около него са тънки, а брадичката очаквано е по-широка.

Отдясно е бутонът за включване, а тези за управление на силата на звука и поставката за карти са отляво. В долната част са жакът за слушалки, USB Type-C порт и отвор за високоговорителя.

В комплект с телефона идват зарядно, кабел, прозрачен калъф, документация и игла за отваряне на секцията за картите. Освен това върху дисплея има предварително приложен екранен протектор.

Дисплей

realme 7 Pro разполага с AMOLED екран с диагонал 6.4 инча, резолюция Full HD+, съотношение 20:9 и защитно покритие Gorilla Glass 3+. Сред параметрите му са още яркост 430 нита и честота на опресняване при докосване 180 херца. Наличен е и отвор за селфи камерата, който е с широчина 3.69 милиметра. В дисплея е вграден оптичен скенер на отпечатъци, който работи с прилична скорост.

Панелът има добри свойства, което е очаквано заради използваната в него AMOLED технология. Това позволява постигането на висока яркост и добро цветово представяне, а картината е отчетлива и при наличие на директна ярка светлина. Наличен е режим за ограничаване на синята светлина, който ще предпази очите ви при четене на тъмно.

Производителност и батерия

Смартфонът е базиран на чипсет Snapdragon 720G, който се произвежда по 8-нанометров процес и включва осемядрен процесор (2 x 2.3GHz + 6 x 1.8GHz) с графичен ускорител Adreno 618. Устройството включва и 8GB LPDDR4X RAM. Тази хардуерна комбинация очаквано предлага плавна работа, както на интерфейса и основните приложения, така и на по-натоварващи програми и игри. Устройството разчита на охладителна система с графит.

Налична е 128GB памет за файлове от тип UFS 2.1, която може да бъде разширена допълнително с microSD карта. Вградената памет е повече от достатъчна за дълъг период от време, а когато привърши, можете лесно да я разширите с още 256GB. По-хубавото е, че се поддържа едновременна работа с две SIM и една памет карти.

Безжичната свързаност е под формата на двубандов Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 и NFC. Освен това са налични жак за слушалки и USB Type-C порт. Звуковата система включва два високоговорителя и поддържа технологията Dolby Atmos. Качеството и силата на звука са с добри нива.

Батерията е с капацитет 4500 mAh и поддържа впечатляващата мощност на зареждане при 65W, което позволява пълното ѝ зареждане едва за 34 минути. Интересно е, че батерията е разделена на две клетки, а това помага за постигането на по-бързо зареждане. Съвсем спокойно можете да разчитате на до ден и половина или дори два дни издръжливост с един заряд, но това зависи от начина на употреба.

Софтуер

В софтуерно отношение е използвана Android 10 с интерфейс realme UI 1.0. Подобно на редица други решения и тук операционната система е силно модифицирана във визуално отношение. Налични са множество приложения, които дублират тези на Google, и са добавени различни визуални ефекти.

Сред по-интересните възможности е тази за работа с две приложения на разделен екран, но само с определени програми, включително Messenger, Viber, Facebook и др. Сред другите отличителни черти са наличието на пространства за игра и деца, магазин за теми и т.н. Добавена е и лента в десния край на екрана, която дава бърз достъп до някои функционалности и приложения.

Интерфейсът със сигурност ще ви е непознат в известна степен, тъй като моделите на компанията едва сега навлизат по-сериозно на пазара у нас, а в началото на следващата година очакваме да се предлагат от всички мобилни оператори. Интерфейсът на realme обаче е ефективен и няма да ви отнеме много време, за да свикнете с него.

Камера

Основната камера е четворна и включва 64-мегапикселов сензор Sony IMX682 с бленда f/1.8. Тук е налична система за автофокус чрез засичане на фазата, а размерът на пикселите е 0.8 микрона. Използвана е, разбира се, технология за сливане на четири пиксела в един, което води до по-добра светлочувствителност и позволява заснемането на кадри HDR в реално време. Освен това откриваме 8MP сензор с ултраширокоъгълен обектив със зрително поле 119 градуса, 2MP за макрокадри и 2MP за боке ефекти. Сред интересните режими при снимане са автоматичен HDR, панорама, портретен, нощен, професионален и макро.

Заснетите с главния сензор кадри са с високо качество за ценовия клас на телефона, с много детайли, с добро цветово представяне и широк динамичен обхват. По подразбиране снимането става в резолюция от 16 мегапиксела, като именно сливането на пикселите позволява постигането на добри резултати и при по-ограничена околна светлина. Възможно е заснемането и в пълната 64МР резолюция, като тук ви трябват оптимални условия, а заснемането отнема няколко секунди. Можете да използвате и 2-кратен цифров зуум, който също дава добри резултати.

Включеният нощен режим работи добре и може да осигури снимки с приемливо качество в условията на ограничена околна светлина. Има и интересни видео режими за постигането на ефекти със светлинни източници. Добри са резултатите и от останалите сензори с ултраширокоъгълен и макро обективи, но не и при оскъдна светлина. Те позволяват заснемането съответно на по-широки сцени и детайли при снимане отблизо. Сензорът за боке ефекти е предназначен за портретни изображения.

Предната камера е с 32-мегапикселов сензор и бленда f/2.5. Снимките с нея също са на високо ниво, но трябва да избягвате наличието на ярък източник на светлина на заден фон. И тук са налични някои режими, включително портретен и нощен. Камерата се използва и от системата за отключване чрез лицево разпознаване, която е сравнително ефективна.

Финални думи

realme си е поставила високи цели за навлизане в Европа и модели като realme 7 Pro ще ѝ помогнат да ги изпълни. Устройството е с цена в свободна продажба под 600 лв., а за тези пари получавате доста. Телефонът има качествен AMOLED дисплей и доста способен чипсет, който позволява постигането на висока производителност.

Няма как да подминем и основната камера, която има 64-мегапикселов сензор и заснема качествени кадри в разнообразни ситуации. Един от най-големите плюсове на устройството обаче е батерията, която дава сериозна издръжливост с един заряд и освен това поддържа и технология за изключително бързо зареждане при 65W, а това не е нещо, което се среща често в този ценови сегмент.

Препоръчани оферти


Втора употреба с гаранция