Qualcomm показа 8K видео, заснето с устройство със Snapdragon 865

Qualcomm показа 8K видео, заснето с устройство със Snapdragon 865

Очакваме повечето флагмански смартфони през настоящата година да използват чипсета Qualcomm Snapdragon 865, а сред първите с него ще са моделите от серията Galaxy S20 на Samsung. Чипсетът разполага с вграден ISP процесор Spectra 480, който позволява запис на видео с резолюция до 8K и може да обработва 2 гигапиксела в секунда.

За да демонстрират възможностите на новия си чип, Qualcomm споделят кратко видео с резолюция 8K, което можете да видите по-надолу в текста. На теория чипсета може да заснема и изображения в размер 200MP, както и да снима едновременно 4K HDR видео и да прави снимки с резолюция 64MP.

Видеото е заснето с прототипно устройство с 48-мегапикселов сензор Sony IMX586. Имайте предвид, че видеото има компресия от страна на YouTube, а освен това е заснето с хардуер, който не е финален. Според наличните към момента данни Galaxy S20 Ultra ще може да записва видео в резолюция до 8K със своя 108MP сензор.


Втора употреба с гаранция

  • Много добра комбинация процесор и сензор.Невероятно качество на видеото.Невероятно добра картина и мого добри живи цветове.Лошото е,че Самсунг ще пусне за Европа отново флагманските си телфони с техния си самсунски процесор.А само за привилегированата Америка ще е със снапдрагона.А цените ще са бомбастично високи... :(
    mikon