Ново потвърждение от Huawei, че Hongmeng не е за смартфони

Преди дни представител на Huawei заяви, че платформата Hongmeng всъщност е за IoT устройства, а не за смартфони, а компанията винаги ще гледа на Android като на първи избор за своите телефони. Ново потвърждение на тези думи идва от вицепрезидента и член на борда на директорите на Huawei Катерин Чен, която отново посочва, че Hongmeng не е предназначена за смартфони и компанията възнамерява да продължи да разчита на Android при смартфоните.
Информацията, че Hongmeng ще замени Android в продуктите на компанията, е налична от месеци, но Чен я опроверга в рамките на кръгла маса с медии в Брюксел. По-рано Huawei подсказa, че готви Hongmeng като алтернатива на Android и още тази есен ще може да я пусне в Китай преди международната експанзия в нaчалото на 2020. Според Катерин Чен Hongmeng е за промишлена употреба, а разработката й е започнала много преди актуалната ситуация с американските санкции.
Чен посочва, че докато една платформа за смартфони съдържа милиони редове код, Hongmeng има значително по-малко – стотици хиляди, което я прави много сигурна. Наред с това нейната латентност е значително по-ниска спрямо една стандартна мобилна операционна система. Преди дни се появи информация, че е въпрос на броени седмици Huawei да си върне лиценза за услугите на Google, а заедно с това ще възстанови работата си с американските си партньори.
Източник: Xinhua
Оферти на деня
-
Apple iPhone 12 от MOBILE POINT:
64GB 1449 лв., 128GB 1639 лв. -
Apple iPhone 12 mini от CityTel:
64GB 1249 лв., 128GB 1389 лв. -
Apple iPhone 13 от MOBILE POINT:
128GB 1699 лв., 256GB 1899 лв., 512GB 2149 лв. -
Apple iPhone 13 Pro от SLOT MOBILE:
128GB 2279 лв., 256GB 2549 лв., 512GB 2899 лв. -
Apple iPhone 13 Pro Max от BROS:
128GB 2499 лв., 256GB 2749 лв., 512GB 3229 лв.
Според мен по-голяма заплаха за целия западен и развиващ се свят (и ние в това число) са именно Китай и Северна Корея. Ядрено оръжие в ръцете на такива личности е меко казано катастрофално!!!
Сега ще ти кажа нещо друго. Вчера се опитах да изтрия поредния си Gmail account, който отдавна не ползвам, но в миналото беше качен като Google Play е-мейл на един от телефоните ми. Влизам през уеб браузър на десктоп компютър и отивам в Настройки, Изтрий Профил. Google ми искат парола, аз я въвеждам и веднага ми се изписва нещо от рода на "your account login looks unusual. Please use one of the following ways to verify your account first." Натискам на "one of the following ways" линка и ме препращат на страница, където ми описват пълната спецификация на телефона и ми искат изпращане на код на него, който трябва да въведа. Аз вече не използвам този акаунт и телефон, даже не се сещам, дали съм го имал качен на този специфичен модел. Е, какво правим? Да го кача (емейла) на един от новите ми апарати, за да изтеглят де какво има вътре, заедно с телефонен номер и контакти, само за да получа някакъв код, който вероятно ще бъде отхвърлен, защото не идва точно от този специфичен модел? Та така, Gmail account-ът си остава жив и го зарязвам, просто не исках предишни регистрации по различни сайтове да продължат да изпращат неща и да "си мислят", че го ползвам.
Кой следи повече, Китай(ската Комунистическа Партия) или държавните правителствени Корпорации на САЩ? Има ли разлика? За мен няма, тъй като всичко минава през файъруол и/или/плюс индивидуални правила по трафика, а 70%+ от т.нар. ап-ове са с блокиран достъп до интернет и ръчно редактирани разрешения. Голяма част от системните услуги са деактивирани или редактирани. И пак гаранция няма кой какво получава без да знам.
На Android TV телевизорите ми съм със специално създадени Google профили per unit, некачвани на телефон, синхронизирани с контакти, календари и т.н., които просто висят в пространството и освен с една платка с малко 4К пиксели с нищо друго не могат да свържат. Ако обаче използвате същия Gmail профил, както и в телефона, и автоматично телевизорът ви има връзка с банковите ви карти, оператора, трите ви имена, точен адрес, локация и с каквото друго се сетите. Както и със система от ап-ове, календари, игри, покупки, включително деинсталираните вече. Всъщност не телевизора - OEM-ът, Google и каквито там теми/интeрфeйси OEM-ът се е съгласил да използва през софтуерен подизпълнител.
И за какво си говорим тук? Всеки следи. САЩ следи. Русия след. Великобритания следи. Китай следи. Значи е хубаво Google като следи, пък Китай е лош? Правилният въпрос е да се научим да не позволяваме нито на САЩ/глобалните корпорации, нито на Китай да имат всичко за нас. Защото това с Huawei е последното за сигурността. Просто е начин да убиеш нещо, което е дръзнало да ти се изправи до главата и да те погледне в очите като конкурент. А не като някоя Либия, Афганистан, Ирак или Сирия - все по-слаби от теб. Или е ОК Великобритания да задържа мегатанкер, препълнен догоре с гориво under suspicion по превозване на такова за Сирия (и без доказателства), пък задържането на малък празен танкер, пътуващ за С. Арабия под флага на Великобритания, е Нарушение на международното право?
А единственият шанс за промяна в Северна Корея е модернизация. Адмирации.
Първото е, че Huawei тайно са изграждали мобилна мрежа в Северна Корея години наред. Това може отново да влоши отношенията със САЩ, които знаем в какви контакти са с Пхенян. Още повече, че Huawei използват американски компоненти в тяхното оборудване.
И второто, което касае Европа, и то близките наши ширини. След разследване на чешкото национално радио и признание на двама бивши местни мениджъри на Huawei, става ясно, че чешкото подразделение на китайската марка е шпионирало висши политици и бизнесмени и данните за това са прехвърляни към Китай. Ставало въпрос за семейно положение, финансово състояние и други лични данни на следените.
А относно другото - мнението не е само мое, но вярата на хората се губи именно заради тия които я проповядват! Доказателства колкото искаш...
Не ми се търсеше още коментари където казваш, че би купил. Както и да е, то се е видяло, че тук днес е едно, утре друго.
Няма какво повече да добавя към коментарите ти.
Ясно е какво целяха с всичко това, да демонстрират, че не са толкова зависими от Андроид и сега като вече проблема се реши, си признаха, че не е точно така.
Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk